Кафе муабет

Се прослави со хит серијата на 90-тите: Актерката не се предава- се бори со опаката болеcт, влезе во шестата деценија од животот и испрати трогателна порака!

Неодамна Шенон Доерти наполни 50 години. Таа е родена е на 12 април 1971 година во Мемфис, Тенеси...

Шенон ги живееше најубавите денови од својата млдост. Таа врвот на својата кариера го достгна со лкот на Бренда која ја глумеше во хит серјата на 90-тите Беверли Хилс.

фото инстаграм

Неодамна Шенон Доерти наполни 50 години. Таа е родена е на 12 април 1971 година во Мемфис, Тенеси.

На нашата публика и е позната и по улогата во „Шармите“, каде што ја играше добрата вештерка Пру Халивел.

фото инстаграм
фото инстаграм

Многумина и го честитаа роденденот на социјалните мрежи и и посакаа убави желби.

– Среќен роденден на Шенон Доерти, која, пред Беверли Хилс, ја започна својата кариера во вестерн серии … – стои во една од многуте објави.

фото инстаграм
фото инстаграм

Таа се бори со paк на дојка од 2015 година, а за последен пат изјави дека подготвува проштални писма за своите најблиски, и ја шокираше јавноста кога отворено зборуваше за cмр-та. Таа се лекуваше со текот на годините, но paкот се враќаше повторно.

– Прашање на денови е кога ќе излезам во јавноста, и повторно ќе ви кажам дека paкот на дојка се врати и дека е во четвртата фаза. Затоа денес сум овде – еднаш рече Шенон за странските медиуми и додаде:

фото инстаграм
фото инстаграм

– Многу ми е тешко. Има денови кога се прашувам „Зошто мене“ но има денови кога едноставно ја прифаќам болеста. Мојата најголема грижа беше како повторно да им кажам на мајка ми и сопругот – изјави актерката, која беше фотографирана од папараците на почетокот на годината во Лос Анџелес.

фото инстаграм

Шенон вели дека пријателката Сара е постојано со неа, и вели тука нема ништо освен љубов, почит и добронамерност и додаде дека Сара секогаш знае да ја насмее.

-Сакам на сите да ви останам во најубаво сеќавање. Се трудам последните месеци да поправам некои односи да се извинам на луѓето кои сум ги повредила- свесно или несвесно. Настојувам да живеам со полни гради, вели Шенон.

фото инстаграм

Ѕвездата на хит серијата од 90-тите „Беверли Хилс 90210“, веруваше дека го победи ра кот на дојката кој и е дијагностициран пред пет години, но и се врати минатата година, и се проширил на лимфните жлезди и преминал во четвртиот стадиум.

Таа на своите пријатели дури и им посочи со која песна сака да биде испратена во вечниот дом.

фото инстаграм

Станува збор за песната „Tears in Heaven“ , оваа песна е инспирирана од големата болка на славниот Ерик Клептон, поврзана со тpагедија која му го промени животот.

Шенон наводно, откако прв пат ја слушнала таа песна и приказната како настанала, плачела со денови и изјавила како тие стихови за неа симболизираат крај на овдеземскиот и почеток на друг живот.

фото инстаграм

– Многу е поврзана со таа песна и уште во 90-тите изјавила дека сака да биде испратена со оваа песна, Иако јас не се надевав дека на прагот на 50-тите мора повторно да размислува за тоа, недоамна пријателите ја потсетија на оваа желба, открива близок извор на актеркта.

фото инстаграм

– Кога и да ми било тешко во животот, ја слушав оваа песна бидејќи занев дека не сум сама во болка. Не ни можам да замислам како е да се изгуби сопствено дете па секогаш мојата болка беше помала од оние кои доживеале ваков губиток, рекла во една прилика ѕвездата на 90-тите.

Во продолжение неколку фотографии од актерката која се прослави во серијата Беверли Хилс…

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close