Кафе муабет

Се прослави во Ѕвездите на Гранд па потоа започна “вoјна” со Романа- со оваа пејачка момчето на познатата актерка Драгана Мичаловиќ има три ќерки!

Стеван Пуриќ веќе има еден брак со пејачката Јована Јо која својата музичка кариера ја започна во музичкото шоу Ѕвездите на Гранд...

Иако нивната романса започна пред нешто повеќе од една година, сепак парот многу пати го поврзуваа со олтар и брак, но актерката Драгана Мичаловиќ неколку пати јавно проговори и ги негираше ваквите озборувања.

фото инстаграм/ Dragana Mićalović
фото инстаграм/ Dragana Mićalović
STEVAN PURIĆ I DRAGANA MIĆALOVIĆ • PRIVATNA ARHIVA / RAS SRBIJA

Сепак, малкумина знаат дека Стеван Пуриќ веќе има еден брак со пејачката Јована Јо која својата музичка кариера ја започна во музичкото шоу Ѕвездите на Гранд.

фото инстаграм

Стеван од бракот со Јована има три ќерки Бјанка, Зара и Ника, кои музичкиот талент го наследиле од нивната мајка.

Тие љубовта ја започнаа во 2007 година, но иако нивниот брак заврши со развод, сепак ќерките кои се плод на нивната љубов останаа неразделна алка во нивната врска, пишува „Стори“.

фото инстаграм
фото инстаграм

Јована Јо, поранешната сопруга на Стеван Пуриќ, својата кариера ја започна на музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“ во 2010 година, а години подоцна, нејзината ќерка Ника тргна по нејзините стапки, и ја освои публиката на музичкото натпреварување „Пинкови Sвезди“.

Јавноста ја запозна Јована и по конфликтот со Романа Паниќ.

фото инстаграм

Во тоа време, Јована јавно се пофали дека за неа е заинтересиран и грчкиот адвокат Фотос Питаџис, кој во тоа време беше вереник на популарната пејачка Романа.

Романа тогаш истакна дека со ваквиот потег Јована сака да привлече внимание преку нејзината кариера, лажејќи дека нејзиниот вереник и изразил симпатии на Јована, на социјалната мрежа „Фејсбук“.

фото инстаграм

Кога Јована ги откри пораките што наводно ги добила од тогашниот свршеник на Романа Паниќ, започна војна на естрадата.

Фото Инстаграм/ u_ljubavi_rodjena
Yooo!!
Фото Инстаграм/ u_ljubavi_rodjena
Yooo!!

Јована во тоа време беше веќе омажена, ја започна својата музичка кариера со учество на натпреварот „Ѕвездите на Гранд“.

Фото Инстаграм/ u_ljubavi_rodjena Yooo!!
Фото Инстаграм/ u_ljubavi_rodjena
Yooo!!

Години подоцна, Јована, која се повлече од јавноста по снимањето на студискиот албум, им се посвети на своите ќерки, а денес работи како советник за недвижнини, пишува „Стори“.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close