Кафе муабет

СЕ ПОРОДИ СУПЕРМОДЕЛОТ КАРЛИ КЛОС: Најпознатиот модел на денешницата го роди своето прво дете!

Пресреќниот татко ја објави веста на Инстаграм...

Една од најпознатите модели на денешницата го доби своето прво дете со нејзиниот сопруг Џошуа Кушнер.

фото инстаграм
фото инстаграм

Среќната вест ја откри на Инстаграм новопечениот татко, американски претприемач и помлад брат на зетот на поранешниот американски претседател Доналд Трамп.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Тој објави фотографија на својот Инстаграм профил и го претстави детето пред светот, и иако двојката официјално не го откри полот на бебето, на сликата се гледа како тоа носи сино капаче, што би требало да значи дека станува збор за момче.

фото инстаграм
фото инстаграм

Да потсетиме, веста за бременоста на 28 годишниот модел Карли Клос, поранешниот ангел на Victoria’s Secret протече во медиумите на крајот на октомври, а малку подоцна и таа реши да го прекине молкот, па ги потврди шпекулациите со видео во кое го покажа трудничкиот стомак.

фото инстаграм

Еве како изгледа мало дете:

фото инстаграм

Инаку парот стапи во брак во 2018 година, а заедно се од 2012 година. И за двајцата ова е прво дете.

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close