Дом и семејство

Се породи снаата на Цеца Ражнатовиќ: Се огласи гордата баба- денес е голем ден, Крстан се роди на роденденот на покојниот Аркан!

Сите се пресреќни пораид приновата...

Денеска е голем ден за семејството Ражнатовиќ.

фото Фејсбук/Богдана Ражнатовиќ

Снаата на најголемата балканска ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ го роди второто дете, синот на кој му го дадоа името Крстан.

фото Фејсбук/Богдана Ражнатовиќ

Богдана Ражнатовиќ се породи во приватна клиника во Белград а малиот Крстан се роди на вториот ден од Велигден и доби оценка 10.

фото инстаграм/Богдана Ражнатовиќ

Како што пренесуваат српските медиуми породувањето поминало во најдобар ред, мајката и бебето се чувствуваат одлично, а баба Цеца, тато Вељко, и постариот брат Жељко со многу радост ја дочекаа најубавата вест.

фото Фејсбук/Богдана Ражнатовиќ

Вељко, Цеца, Лидија како и мајката на Богдана, Данијела биле со снаата во породилиштето.

фото Фејсбук/Богдана Ражнатовиќ

Со бремената Богдана како поддршка беа и нејзината свекрва Цеца Ражнатовиќ и нејзиниот сопруг Вељко.

фото инстаграм/Богдана Ражнатовиќ

По породувањето се огласи и гордата баба.

фото информер.рс

– Толку сум среќна што можам да летам! Ова е благослов, се случи се убаво што можеше да ми се случи – изјави Цеца за новинарските екипи.

фото принтскрин

– Вториот ден од Велигден, роденденот на мојот покоен сопруг. Бев толку возбудена што не обрнав внимание дека Вељко заплака. Бебето е тешко 4.200 грама, доби оценка 10, а долго е 54 см – изјави пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close