Кафе муабет

Се породи „Гранд ѕвезда“ – објави слика од болница, го откри и името бебето!

Таа беше во групата со Александра Пријовиќ, Катарина Грујиќ, како и со Амар Гиле, меѓутоа, наскоро се повлече од сцената...

Пејачката Рада Сариќ, која се прослави со учеството во „Ѕвездите на Гранд“, се породи и роди ќерка на која и го дадоа името Даница.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Рада објави на својот Инстаграм профил, фотографија со бебето и напиша:

“Не знаев колку љубовта лесно се споделува додека не те добив тебе, мојата најсјајна Даница. Те сакам мама, тато и тато. Добредојде”, напиша таа.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Да потсетиме, Рада Сариќ имаше блескава кариера откако се појави во „Ѕвездите на Гранд“ во 2013 година.

Таа беше во групата со Александра Пријовиќ, Катарина Грујиќ, како и со Амар Гиле, меѓутоа, наскоро се повлече од сцената.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Инаку, нејзиниот сопруг Милан Коловиќ е син на прочуениот Мали мрав, Томислав Коловиќ.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close