Кафе муабет

Се поднови со ботокс пред да дојде внучето: “Ќе бидам супер баба”- Гоца Божиновска се пофали и откри кога ќе биде свадбата!

Пејачката го чека своето прво внуче...

Пејачката Гоца Божиновска наскоро ќе стане баба, а сега искрено зборуваше за нејзиниот син Мирко Шијан и нејзината врска со нејзината идна снаа Бојана Родиќ, но призна и дека направила ботокс, со цел да се освежи пред доаѓањето на внучето.

– Ставив ботокс на челото. Ќе бидам одлична баба, баба бабетина, како и да ме викаат! Со нетрпение го чекам тоа, иако Мирко никогаш не ми спомна брак и деца тој  многу се смири. Тој седи дома и е посветен на себе и на својата девојка. Ќе видиме дали е подготвен за родителство кога ќе се роди бебето. Не можам да зборувам за тоа, мојот Мирко секогаш ќе биде моето бебе за мене – вели пејачката.

 

– Јас и мојот покоен сопруг бевме максимално посветени на нашите деца, ќе биде одлично ако Мирко биде како нас. Сега останува на мене да се грижам за снаата секогаш да биде задоволна, ќе дадам се од себе да им помогнам што е можно подолго. Таа како да е родена во нашата куќа, имаме одлична врска. Јас се грижам за неа и постојано и велам да носи папучи да не и биде ладно – изјави фолкерката и откри дека планираат венчавка пред раѓањето на детето. – Пред бебето е планирана венчавка, нормално. Се надевам дека ситуацијата ќе го дозволи тоа. Ангажмани ќе има, но нема детали, тоа ќе се случи спонтано – вели Божиновска.

 

– Разговарав со мајката на Бојана, си посакавме една на друга, внучето да биде здраво и среќно цел живот. Не го запознав нејзиниот татко, полека, сè е сè уште свежо, деновиве ќе се сретнам и со него- вели пејачката и вели дека многу колеги и честитале.

– Џани прв ми честиташе! Тој беше навистина среќен, а потоа многумина од моите најблиски ми посакаа среќа – рече Гоца.

 

За потсетување Бојана Родиќ и Мирко Шијан за Божиќ решија да го израдуваат семејството и соопштија  дека го очекуваат своето прво дете, а оваа вест најмногу ја израдува неговата мајка пејачка Гоца Божиновска.

 

 

– Тие многу се сакаат и тоа е најважното за мене. Штом ќе донесете одлука да имате дете, значи се сакате. Тие се согласуваат толку добро, никогаш не сум ги чула да се расправаат, да имаат проблеми, да доаѓаат и да си одат … Мирко се смени за 360 степени. Тој ми е смешен.  Тој рече: „Мамо, сега мора оваа соба да биде за бебето, јас му реков вие бирајте која соба ќе биде за бебето. Тој почна да бира каква боја ќе бидат sидовите, но јас му реков да не го прави тоа додека не го открие полот на бебето“ – рече Гоца.

 

 

Пејачката призна дека потајно сака да добие внука.

– Само нека се роди живо и здраво. Би сакал да имаат девојче, но велат дека желбите на бабите никогаш не се оствариле. Сакам женски деца и сакам секој брачен пар прво да има ќерка – вели пејачката.

 

 

Гоца откри и како се грижат за снаата. Таа вели дека ја чуваат како капка вода на дланка, и откри дека се запознала со мајката на Бојана, Даниела, но се уште не се запознала со нејзиниот татко Богдан.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close