Кафе муабет

Се одржа прво рочиште: Дарко наместо да се соочи со Марина, ужива со Барбара!

Марина пристигна во судот добро расположена, а по напуштањето на институцијата, исто така, изгледаше добро.

Во придружба на адвокат, Марина Гагиќ пристигна во Основното јавно обвинителство во Рума, а Дарко Лазиќ не се појави.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Инаку денеска се одржа првото рочиште за старателство над неговиот син Алексеј, на кое требаше да присуствуваат и Марина Гагиќ и Дарко Лазиќ.

Марина пристигна во судот добро расположена, а по напуштањето на институцијата, исто така, изгледаше добро.

Фото Нови.ба
Фото Нови.ба

Иако најави дека тој и Марина ќе решат се на суд, Дарко вчера отиде во Египет, поради што го пропушти првото рочиште.

Погледнете подолу како изгледаше Марина на судењето:

Бидејќи роденденот на Дарко беше вчера, многумина мислеа дека тоа е роденденски подарок од Барбара.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

– Ова е нашиот меден месец. Барбара ми даде нешто што ми е најважно, љубов – изјави Дарко за Република.рс.

На прашањето дали ќе се врати од меден месец со среќни вести, а можеби и со дете:

„Не ни треба Египет да ги направиме овие работи“, се пошегува Дарко.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Да потсетиме, Марина за Телеграф Џет сет откри дека го тужела Дарко за неплаќање алиментација за нивнот син Алексеј.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

На сослушувањето, тие ќе одредат какви обврски ќе има пејачот во воспитувањето на нивното дете. Според извор близок до поранешниот пар, таа бара целосно старателство и месечна алиментација во износ од 500 евра.

Марина тогаш накратко рече дека за сето ова ќе разговара со нејзиниот поранешен партнер на суд.

Пред неколку дена и Дарко реши јавно да проговори за врската со бившите, Ана Севиќ и Марина Гагиќ, децата Лорена и Алексеј.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

– На Марина и реков само едно што ми е важно, а тоа е дека имаме дете, дека заедно ќе се грижиме за тоа дете. Не и бранам да има момче, важно е само тој некој да биде љубезен со моето дете, бидејќи знам дека мојата девојка ќе биде љубезна со него. Нека си го води животот, нека ме остави на страна и нека си прави кариера преку некој друг.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

-Не знам што сега и должам на Марина, ја објави приказната дека не плаќам редовно, не го гледам детето, не разбирам зошто. Ја имам секоја уплатница, не знам што сака да постигне освен што знае дека сум слаб на тие работи и сака да ме поттикне да се нервирам. Имам деца за кои треба да се грижам во иднина, и ако не се грижам за нив и не се обидам да направам нешто во животот, никој нема. Поточно, не сакам некој друг да се грижи за моите деца без јас да сум таму.

Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ

– Секако дека ми е жал што не ги гледам децата почесто, би сакал да се будам секое утро покрај нив како и секој нормален маж. Не знам зошто некој ме прави чудовиште, дека моите деца не ми се важни, дека сум себичен. Кога Дарко е добар тогаш се е убаво, а кога Дарко не е таму, тогаш има проблем. Малку ми е преку глава тоа што некој ме прави чудовиште. Не сум мизерен, ниту сум жртва, но не сакам кога некој се преправа дека е жртва а не е. Ана е во ред, многу се изнервирав што Марина започнува со фактот дека е премногу грижлива мајка. Па, нормално е да си грижлива мајка, не треба да зборуваш за тоа, да се фалиш. тоа е сосема природно и нормално. Не плукај по таткото на твоето дете, јас никогаш нема да кажам ништо за тебе, не мора се да излегува во јавност. Секогаш кога ќе и се јавам да го видам детето таа не е таму, секогаш излегува нешто, или „не сега“ или „не го прави ова“. Во ред, тогаш, кога може. Не сакам да правам проблем, ќе почекам кога ќе може, рече Дарко.

Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close