Кафе муабет

Се огласи поранешната на Мариќ откако се дозна дека тој е во врска со ќерката на Бјелогрлиќ: Еве што му порача на својот поранешен! (ФОТО)

Не ја погоди многу веста за новата девојка на Мариќ...

Поранешната девојка на Милан Мариќ, Јелена Павловиќ, остана воздржана и многу пристојна, откако се дозна дека само неколку месеци по болното раскинување, актерот започнал врска со ќерката на Драган Бјелогрлиќ, режисерката Мија Бјелогрлиќ.

фото инстаграм/Милан Мариќ

Иако многу активна и критички настроена на Твитер, поранешната девојка на Милан Мариќ не се огласи по тој повод. Остана да молчи и покрај тоа што оние кои ја следат очекуваат барем реченица на споменатата тема или барем честитки за заљубениот пар.

фото инстаграм/Милан Мариќ

За да не се изневери себеси, својата природа или сопатниците, Павловиќ трпеливо чекаше да се смири прашината околу новата животна фаза на нејзиното поранешно момче а потоа и се обрати на јавноста со реченица која, ако добро ја анализирате, кажува далеку повеќе од она што изгледа на прв поглед.

-Сончево е па зимата не гризе- напиша Јелена над фотографијата на која блеска покриена со крзно.

Фото Твитер/Јелена Павловиќ

Очигледно е дека Павловиќ не била многу погодена од тоа што нејзиниот поранешен има нова девојка, и дека ужива во животот, подготвена за нови предизвици и нова љубов.

фото инстаграм/Милан Мариќ

Според медиумите, врската на Милан Мариќ и Мија Бјелогрлиќ трае само еден месец, а таа веќе е водечка тема во јавноста.

фото инстаграм/Милан Мариќ

Како што дознава „Блиц“, двојката започнала романса веднаш по дочекот на Новата 2022 година, а се запознале на снимањето на филмот „Тома“, чиј режисер е таткото на Мија, Драган Бјелогрлиќ.

фото инстаграм/Милан Мариќ

Имено, според информациите до кои дојдоа медиумите, наводно Драган Бјелогрлиќ до неодамна не бил информиран за врската помеѓу Милан Мариќ и неговата ќерка, бидејќи се гледале тајно, не сакајќи да бидат разоткриени.

Фото Фејсбук/Миа Бјелогрлиќ

Меѓутоа, кога дознал, очигледно не му пречело, бидејќи на крајот тоа било исклучиво избор на Мија, а врската со актерот очигледно ја исполнува, што на Бјела му е најважно.

Фото Фејсбук/Миа Бјелогрлиќ

Милан и Миа досега не ги коментираа наводите за нивната врска, а последните месеци многу се пишуваше за љубовниот живот на славниот актер.

Пред Мија, Милан беше во врска со Јелена Павловиќ, поранешна директорка на угледна компанија, која е 17 години постара од него.

фото инстаграм/Милан Мариќ

Мариќ и Јелена живееле заедно, а таа наводно поради него го напуштила семејството.
Јелена и Милан се запознале преку заеднички пријатели и брзо се зближиле. Размениле телефонски броеви, па така се започнало, но никој околу нив немал поим дека ќе се заљубат. Јелена е 17 години постара од Милан, но тоа воопшто не им е важно“, рекол добро информиран извор кој додал дека тие биле лудо вљубени и дека си биле голема поддршка еден на друг.

фото инстаграм/Милан Мариќ

Милан пред Јелена беше во врска со девојка од него, 18 години, а се работи за хрватската актерка Нина Виолиќ. Нина и Милан се запознале во Белград, кога таа гостувала во главниот град на Србија. Милан тогаш имаше 24, а Нина 42. Нивната романса траеше шест месеци.

фото инстаграм/Милан Мариќ

По Нина, згодниот актер ја љубеше и колумнистката Вања Бахиљ, која исто така е девет години постара од него, но и таа врска пропадна, а сега Милан ужива со младата Мија.

фото инстаграм/Милан Мариќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close