Кафе муабет

Се огласи Исак Шабановиќ по раскинувањето со Младеновиќ: Сега се е јасно- еве што кажа за пејачката!

Потврди дека раскинале...

Во медиумите како бомба одекна веста дека Исак Шабановиќ и Александра Младеновиќ повеќе не се заедно.

Фото Инстаграм/Исак Шабановиќ

Потоа се појавија информации дека не дошло до раскинување туку дека се работи за маркетиншки трик и дека парот наводно сака медиумите да ги остават на мира, но сега и самиот пејач Исак потврди дека раскинале.

Фото Инстаграм/Исак Шабановиќ

“Така е, раскинавме. Беше убаво додека траеше… Александра е одлична девојка и ќе останеме пријатели. Сепак, сфативме дека сме различни и дека најдобро е секој да си тргне по својот пат. Ние раскинавме без лоша крв и имаме убави „Сеќавања на нашата љубов. Сега сум целосно посветен на работата и настапите и на подготовката на новата песна“, изјави Исак.

Фото Инстаграм/Исак Шабановиќ

Александра Младеновиќ на промоцијата на албумот на нејзината колешка Надица Адемов која се случи викендов дојде сама и тоа веднаш предизвика сомнеж кај новинарите.

фото инстаграм/Исак Шабановиќ

Имено, Александра ја прашале каде е нејзиното момче, а таа веднаш одговорила: „Немам дечко“.

фото ексклузива.ба

“Слободна сум, не се вклопивме. Ништо посебно. Ние сме два различни света, имаме различен поглед на животот, решивме дека е најдобро да ставиме крај. Се е убаво, но најважното врската е дома. иНема проблеми така се договоривме и така ќе остане.Не сакам да зборувам за ситуации, само слободна сум.Не патам, зошто би трпела, не се најдовме еден со друг“.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

„Немаше да ја откријам врската ако не не видеа заедно, но убаво беше, му посакувам среќа. Траеше скоро четири месеци и не беше маркетинг. Ќе останеме пријатели и колеги, можеби ќе настапуваме заедно но едноставно не се согласуваме.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

„Најдобро е секој да си оди по својот пат“, истакна Младеновиќ.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

– Тоа што го подготви бурми е негов проблем. Слободно нека ги даде на друга. Спогодбено раскинавме. Ќе останеме пријатели и колеги. Имаме различни погледи на животот и најдобро е секој да си оди по својот пат – рече пејачката и додаде:

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

– Не е важно што неодамна го запознав со родителите. Момчињата флертуваа со мене дури и додека бев зафатена. Никој никогаш не изневерил. Ниту јас, ниту тој не сме од тој филм. Останавме во добри односи и му посакувам се најдобро, тоа имам да кажам – изјави Александра за Pink.rs.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Но извор близок до пејачката за медиумите истакна дека всушност парот не раскинал но сака да ја сокрие врската од очите на јавноста.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

– Александра на сите новинари им кажа дека ја раскинала романсата со Исак, но тоа не е вистина. Тие трпеа голем притисок од јавноста, не сакаа ни да зборуваат за врска се додека камерите неодамна не ги уловија заедно во Белград. Затоа се договориле да кажат дека раскинале, со надеж дека ќе можат понормално да функционираат – започнува изворот.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

– Исак не сака да учествува во приказните на Александра за раскинувањето. Тој ја поддржува нејзината идеја, но не планира да се огласи на темата, па досега не потврдил дека ја прекинале врската. Ќе остави прашината да се спушти, па по некое време ќе види дали ќе зборува за нивната врска и на кој начин – додава изворот на „Блиц“.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Да потсетиме, Александра и Исак беа во врска три месеци, а ги запозна заеднички пријател. Тие двајца дури се појавуваа заедно на емисии и зборуваа за својата љубов, па дури и за интересни ситуации, со оглед на тоа што таа пее народни песни, додека Исак е рокер.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ
фото инстаграм/Александра Младеновиќ
фото инстаграм/Александра Младеновиќ
фото инстаграм/Александра Младеновиќ
фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close