Кафе муабет

Се огласи Душан по веста дека Тања Савиќ е бремена- таа молчи а еве што кажа нејзиниот поранешен сопруг!

Тања и Драшко не се огласија по оваа вест...

Пред неколку дена во регионот одекна веста дека Тања Савиќ наводно е бремена од градоначалникот на Бања Лука, Драшко Станивуковиќ, а по тој повод за Курир проговори и сопругот на пејачката Душан Јованчевиќ.

фото Инстаграм/Тања Савиќ
фото Инстаграм/Тања Савиќ

Тања и Драшко не се огласија по веста дека чекаат бебе, а нејзиниот се уште легален сопруг беше изненаден од прашањето:

-Дали Тања потврди дека е бремена или ова се само медиумски шпекулации? – праша шокираниот Душан, а потоа додаде:

фото Инстаграм/Тања Савиќ

– Не сакам да коментирам ништо на таа тема додека таа прва не се огласи и не каже што се случува – заврши Јованчевиќ и побара разбирање.

фото инстаграм/Тања Савиќ

Да потсетиме, со месеци во медиумите се шпекулираше за врската на Тања Савиќ и Драшко Станивуковиќ, а неодамна се појави и нивна заедничка фотографија на која се гледа како седат еден до друг во голема група.

фото инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ

– Боже, какво прашање! Дали имам право да ја зачувам мојата приватност и да не морам да давам  детали за мојот приватен живот? Не морам да одам на полиграф или не знам што. Пишувајте тоа е ваша  работа. Ако имате докази – ги почитувам. Ако немате – и тоа го почитувам – рече Тања во една прилика.

фото инстаграм/Тања Савиќ

Инаку веста дека пејачката е бремена ја издаде тестот за бременост кој наводно го купила.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

– Беше баш мирен ден, немав работа. Во еден момент влезе Тања и купила тест за бременост, но не мора да значи дека го купила за себе.

фото инстаграм/Тања Савиќ

А што и да го купила за себе? Млада е убава е, живот е пред неа. Знам и дека сака ќеркичка, па ете, јас од срце и посакувам тестот да биде за неа и да биде позитивен, рекла аптекарката за српските медиуми.

фото инстаграм/Тања Савиќ

Сепак Тања Савиќ по овие шпекулации се уште не се огласила во медиумите.

Многумина ја поддржваат врската меѓу Тања и Драшко, но бабата на градоначалникот не сака да слушне за пејачката, еве што кажа во една прилика.

фото инстаграм/Тања Савиќ

-Не се во врска, а не ни сакам да бидат. Едноставно, таа не е за него. Таа има деца, има сė, вели Госпоава за блиц.рс и додава:

фото Инстаграм/Тања Савиќ

-Не е за него да жени жена која има две деца. Дај Боже нејзините деца да се добро, но таа нека биде подалеку од мојот внук.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

Бабата на Драшко вели дека многу се вознемирила поради заканите од мажот на Тања, Душан.

фото инстаграм/Тања Савиќ

-Нејзиниот сопруг изјави се и сешто. Не ја знам лично, ја познавам од порано како пејачка. Драшко баш сношти ми кажа: „Бабо, тоа е една голема глупост, немој да се грижиш, нема ништо од тоа. Тие мора да пишуваат“, вели бабата на политичарот и додава дали би сакал да се ожени нејзиниот внук.

фото инстаграм/Тања Савиќ

-Уф, тоа ми огромна желба. Тој сега има девојка, но не сакам да зборувам за детали. Тоа нема врска со Тања Савиќ.

фото инстаграм/Тања Савиќ

Треба да најде некоја помлада која ќе му роди деца. Неговиот возач ми вели дека има убава девојка. Тоа што пишуваат за Тања нека пишуваат“, вели баба Госпова.

фото инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм
фото инстаграм/Тања Савиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close