Кафе муабет

Се огласи Барбара – Не сака да крие, открива детали за врската со Дарко

Дарко е прекрасен. Тој е душа од човек. Убаво ми е во негово друштво, исто како што би му било на секој...

Изминативе денови центар на вниманието во медиумите е пејачот Дарко Лазик и наводно неговата нова љубов пејачката Барбара Бобак, а откако фолкерот објави заеднички снимки од Цирих во кои во прегратка е привлечната бринета, таа исто така  објави и откри детали за тоа како се запознале.

фото инстаграм
фото инстаграм
foto instagram
foto instagram
foto instagram

– Нема докази. Оставете ги луѓето да погодуваат. Се знаеме од 1 мај. Се запознавме така што работев во компанијата во која и тој работеше. Тој дојде тогаш, а потоа се сретнавме – рече Барбара, додавајќи дека е воодушевена од Лазиќ.

foto instagram
foto instagram
фото инстаграм

– Дарко е прекрасен. Тој е душа од човек. Убаво ми е во негово друштво, исто како што би му било на секој.

foto instagram

Барбара го коментираше и видеото кое е направено на една прослава, во кое Дарко и таа се многу блиски.

foto instagram

– Тоа е моја приватна работа. Секој се снима со секого. Ниту едно снимање не може да докаже, потврди или негира ништо. Во видеото сме еден покрај друг и позираме. Најдобро би било да му се јавите на Дарко за тоа.

foto instagram
Foto instagram/ Bobak S. Barbara
foto instagram
foto instagram

Што мисли мајката на Дарко за новата снаа?

Откако излегоа докази дека Дарко и Барбара уживаат заедно и го прославија роденденот на пејачката во Швајцарија се огласи и мајката на пејачот.

фото инстаграм
Foto instagram/ Bobak S. Barbara
фото инстаграм

Новинарите од Курир ја повикаа мајката на Лазиќ, Бранка да го слушнат нејзиниот коментар за новата избраничка на синот. Таа истакна дека не ја запознала Барбара, но дека според она што го видела на фотографиите во медиумите, била поубава од Марина.

foto instagram
фото инстаграм

– Јас не ја запознав таа девојка, тој не ја донесе дома. Кој знае дали сето ова е вистина. Јас дури и не го прашувам мојот син такви работи, ниту тој ми кажува нешто. Сега е во Германија, не знам ни кога ќе се врати, таму е подобар, што треба да прави тука? Имам внуци, тоа ми е најважно. Видов дека Барбара, Барби или како што пишуваат на Интернет, личи на Марина. Таа воопшто не личи на неа, таа е поубава од неа, но додека Дарко не ми каже дека се заедно, не верувам во тие приказни – заклучува Бранка Лазиќ.

фото курир.рс
фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close