Кафе муабет

Се огласија соседите на Снежана Ѓуришиќ: Откриваат детали за скандалот во “Ѕвездите на Гранд”

Застанаа на нејзина страна...

Фолк пејачката Снежана Ѓуришиќ деновиве живее вистинска драма откако натпреварувачот од Ѕвездите на Гранд ја обвини дека барала пари од мајка му за да помине во следниот круг.

фото принтскрин

Колегите и фановите на Снежана Ѓуришиќ застанаа во нејзина одбрана истакнувајќи дека се згрозени од фактот што некој е подготвен да го впери прстот кон некој кој има статус на легенда во народната музика само заради пет минути слава.

За Снежана проговорија и нејзините соседи и истакнаа дека таа е особено повлечена како личност.

Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

-Секогаш се држеше блиску до себе, никогаш не дозволуваше некој да ја замара со прашања и изјави кога ќе ја сретнат на улица. Јасно дава до знаење дека и се брза, знае да биде откачена и безобразна, но мислам дека е фер. Ако треба да изберам страна во таа митска приказна, навистина сум на страната на Снежана, иако немам добро искуство со неа кога е во прашање нејзиниот лик. Без разлика, мислам дека не постапила така и барала пари – рекол еден од соседите, а една сосетка додала дека Снежана тешко ја поднела смр.тта на сопругот Слободан:

Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

– Ја гледаме, секако, со нејзиното момче Вања. Силно ја погоди смр.тта на сопругот и долго време беше тажна и затворена, драго ни е што сега покрај себе има доктор. Пред малку ја коментиравме приказната за тој кандидат и не ни е јасна. Зошто Снежана, која заработува илјадници евра, да се омаловажува себеси за 200? Нешто не е во ред овде, да сакала пари ќе барала повеќе. Тоа дете преку неа сака популарност – изјавила сосетката за Блиц.

Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

Продавачките пак од една продавница каде таа пазари истакнале дека Снежана знае да биде и малку арогантна, но сепак сметаат дека е сосема невина во скандалот што изби во Гранд:

Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

– Таа не е од оние насмеани и љубезни јавни личности. Таа е доста сериозна, но учтиво одговара. Мислам дека тоа е нејзиниот став за луѓето да не и пријдат. Често е мрзлива, што би рекле младите, но не мислам дека не е рекетар како што ова дете сака да ја направи. Верувам дека ако некој им земе пари на натпреварувачите, тоа го прават некои поголеми ѕверови, а не членовите на жирито – истакнале работниците.

Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

По скандалот се огласи и самата Снежана која истакна дека е поднесена тужба против кандидатот но и дека одговорно ја работи својата работа.

Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

– Многу одговорно си ја работам работата и го трошам времето помагајќи им на младите бидејќи сум образован и докажан уметник. Апсолутно нема да коментирам ничии изјави на оваа тема бидејќи се смешни и малку одвратни. Сите информации на оваа тема можете да ги добиете од директорот Саша Поповиќ, кој знае се што ние како ментори правиме со кандидатите. Исто така, само Саша одлучува кој оди во бараж. Тој беше елиминиран во баражот со одлука на Саша Поповиќ – изјави Ѓуришиќ за српски Курир.

Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close