Кафе муабет

„СЕ ОБРАЌАМ НА МОЕТО НЕРОДЕНО ДЕТЕ“: Тажна исповед на Данијела Мартиновиќ- причината поради која не се остварила како мајка ќе ве расплаче

Најголема желба и е да се оствари како мајка...

Изминатиов период главна тема во медиумите е пејачката и автор Данијела Мартиновиќ која беше во врска со колегата Петар Граша повеќе од две децении, по што основаше семејство со Хана Хуљиќ а сега и таа успеа да ја најде својата сродна душа.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Даниела во една прилика откри дека за неа најболна тема е мајчинството. Таа откри дека имала голема желба да се реализира како мајка, а своевремено дала и интимна исповед на тема борба за потомство која потресе многу жени.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Данијела Мартиновиќ во една прилика објасни како се справува со тоа што не успеа да се оствари во улога на мајка.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

– Мајчинството за мене е прилично тешка и лична тема, а од друга страна, со оглед на тоа што сум пејачка, е многу јавна. Понекогаш таквите наслови за моето неостварено мајчинство звучат и изгледаат толку едноставни, неточни. Затоа, во ранливи моменти на емоционална експанзија, почнав да пишувам, раскажувајќи приказна во форма во која му се обраќам на моето неродено дете, на мојата мрвица. Знаете, оние долги ноќи кога се чувствувате како да немаат почеток и крај, чувството дека засекогаш ќе останете заглавен во јазот на времето. Сакав да и кажам се од прво лице еднина – изјавила Данијела за Јутарњи пред неколку години, пренесува „Story.hr“.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

-Детето е моја голема желба, тоа никогаш не сум го криела, но поради некоја причина се уште не се случило. Не се откажав од тоа да бидам мајка, но го прифатив и фактот дека ќе можам да бидам среќна и ако тоа никогаш не се случи, изјави своевремено поранешната партнерка на Петар Грашо, пренесува споменатиот медиум.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

За разделбата од Грашо со кој беше во врска повеќе од две децении таа рече:

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

– Многу необично искуство, учам да летам. „Слобода“ е збор што многу ми се допаѓа и е повеќедимензионален. Мислам дека најважно е тоа чувство на слобода во нас самите. Се стремев кон таа слобода во мене, што значи да бидам вистински верна на себе во сè – рече Даниела и го цитираше својот колега – Како што би рекол Џибони, „Сега можам да најдам нешто убаво во сè и да кажам „животе, имај добар ден““ Кога се свртев преку моето рамо и погледнав во моето минато, едно од најтешките искуства ми донесе такви спектакуларни нови работи што навистина не се осмелив да ги замислам ниту сум сонувала за нив истакна пејачката а оваа изјава се чини како сосема точна со оглед на тоа што Данијела е повторно среќна и заљубена.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Пејачката моментално е во емотивна врска со Јосип Плавиќ, криминален инспектор кој го запознала пред една година кога пејачката преку Интернет поднела пријава за кражба на идентитет.

фото Глорија.хр

– Случајот брзо беше решен, а потоа почна да се развива нашата приказна. Се започна со непланиран телефонски повик, кој очигледно мораше да се случи. Кога се запознавме, поминавме многу време разговарајќи и полека почнавме да забележуваме дека споделуваме исти вредности, погледи за животот и светот околу нас, дури и некои соништа – изјави неодамна таа за хрватска Глорија.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

-Постојат институции и правила, но секогаш постои личност, онаа, која ќе ни подаде рака и поради која животот ќе ни оди во сосема друга насока. Навистина сум среќна, нема што да се додаде или одземе од тоа – открила таа за далматинскиот портал.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close