Кафе муабет

СЕ МАЖИ ИНДИ: Пејачката откри се за врската- „Се е средено,БЕШЕ ОЖЕНЕТ, ПОВЕЌЕ НЕ Е“!

Среќна и заљубена...

Пејачката Индира Арадиновиќ Инди реши да направи големи промени во животот.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

Имено пејачката прво ја доведе својата линија до совршенство, а сега ги изненади сите кога призна дека ќе застане на лудиот камен.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

– Ослабев 40 килограми! Наздравив, во меѓувреме се освежив! Љубовта е најдоброто и најсилното гориво, најдобриот витамин! Мора да внимаваме што јадеме, но и со кого живееме – започна пејачката.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

– Ќе застанам на лудиот камен, само ако не ми уништат нешто! Ексклузивно оваа година ќе се мажам! Тој не живее во Србија, живее во многу убава земја, убавата Данска. Јас сум транспарентна, не се кријам.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

Беше женет, веќе не е, се е регулирано – откри Инди во емисијата „Премиера викенд специјал“.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

Пејачката се осврна и на неодамнешното апсење на елитни прос-титутки.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

– Елитната прости-туција ми е океј работа! Жените се справуваат со тоа, што има толку страшно во тоа? Зошто би го правела бесплатно кога има будали кои ќе платат за тоа! Не велам дека го поддржувам но на мажите никогаш не им е доста од такви работи– истакна Инди.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

Инди во една прилика зборуваше на темата мајчинство и рече дека се уште не ѝ е период за да се оствари како мајка:

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

– Кога би имала некој покрај себе, можеби би размислувала за тоа да станам мајка, но бидејќи сум сингл, навистина не е време за тоа. Кога ќе ја најдам сродната душа и идеалниот партнер сигурна сум дека ќе добијам дете, истакна тогаш пејачката.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

За потсетување, Индира Арадиновиќ Инди помина низ вистински пекол.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

Имено, пејачката сакаше да направи операција на желудникот од естетски причини, па сето тоа се претовори во борба за живот.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

Пејачката по успешното опоравување, реши дека и натаму треба да води сметка за својата линија и за здравјето и тоа, како што рече до крајот на животот.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

Пејачката откри дека најголема поддршка во текот на опоравувањето ѝ биле мајката и сестрата Едита, и посочи дека колегите се воодушевени од нејзиниот изглед.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

– Пријателите, колегите и мојата публика прво ми беа голема поддршка, а сега, кога најлошото помина, не фалат дека убаво изгледам и дека многу сум ослобаел, но не чека уште. Ми се додворуваат многу мажи, но идеално момче за мене не е од Србија. Не велам дека нашите момчиња не се убави, но сето тоа веќе го поминав и знам дека мојот идеален маж нема да биде од нашата земја, откри Инди.
Во Ами Џ шоу Инди отворено зборуваше за пеколот низ кој помина.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

-Секоја хируршка операција носи свои последици и опасност, јас спаѓам во најкомплицираната ситуација, која мене ми се случи… Се случи повреда на панкреасот. Панкреасот, сите знаеме е најважен орган, кој е најмногу потребен.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

Тој почна да му прави проблеми на организмот, да ја поткачува слезината која се воспали и која со втора операција мораше да се отстрани. Значи, јас повеќе немам еден орган во себе! А што се однесува до желудникот, го немам повеќе сливот на желудникот, туку комбинација на слив и бајпас… А бајпас прават само луѓе со екстремна дебелина и кои екстремно треба да симнуваат килограми, така што во тој момент беше важно само да се спасам.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

– После таа втора операција почна мојот пекол со моето здравје… Тоа е зад мене, но тогаш во тој момент, воопшто не ми беше лесно. Сега се е во ред. Беше во опција и трета операција, зошто ситуацијата беше толку алармантна. Бев префрлена од втора болница во трета, каде ми е спасена циста на панкреасот која протекуваше. Месец дена не можев да внесам ниту два децилитри вода, се повраќав, само на инфузии бев.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

Поминав сериозна опомена. Се е зад мене, се е ОК, можам да продолжам да живеам нормално – да се хранам здраво. Јас го победив животот. Но со оглед на тоа дека знам ништо што се поминав и дека секогаш ќе бидам пред искушенија, Бог ме сака и ми даде шанса да продолжам понатаму, раскажа Инди за својата животна битка и признава дека нејзиниот живот повеќе нема да биде ист како некогаш.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ
Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close