Кафе муабет

Се зборуваше дека му е љубоморен а сега Емир од Карасевда откри се за односот со најатрактивниот Турчин: Сите се љубоморни на него, сакам да бидам како Бурак Озчивит

Тие се во добри односи...

Кан Урганџиоглу, македонската јавност го запозна по улогата на Емир во турската серија Карасевда.

фото инстаграм/Кан Урганџиоглу

Бурак Озчивит во серијата го играше Кемал, едното од трите деца во семејството од средна класа. Негова единствена цел е да создаде живот за себе – не верува во чуда, како ни во љубов. Но се ќе се промени кога во неговиот монотон живот ќе влезе убавата Неслихан.

Фото: Инстаграм/ Бурак Озчивит

Но таа е мажена за Емир Козџаноглу кој е рамо до рамо со неодоливиот Бали-бег кога е физичкиот изглед во прашање.

фото инстаграм/Кан Урганџиоглу

Маркантниот актер кој играше негативец во споменатата серија во приватниот живот е сосема поинаков.

фото инстаграм/Кан Урганџиоглу

Имено Кан моментално е актуелен поради неговиот успех во ликот на обвинителот Илгаз во серијата Јарги / Пресуда, а неодамна благодарение на оваа серија се најде на агендата на неколку списанија.

фото инстаграм/Кан Урганџиоглу

Каан Урганџиоглу, неодамна одговараше на прашања на новинарите и ја изненади јавноста со својот одговор.

фото инстаграм/Кан Урганџиоглу

На актерот му беше поставено прашање кое неколку години се провлекува во медиумите, но не доби одговор а сега Емир, конечно кажа дали бил љубоморен на Кемал.

Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен

– Дали е вистина дека бевте љубоморни на Бурак Озчивит кога игравте во ТВ серијата Кара Севда / Бескрајна љубов?, го прашаа новинарите.

фото инстаграм/Кан Урганџиоглу

Секако, Каан Урганџиоглу, кој беше изненаден од оваа ситуација беше доста креативен во составувањето на одговор.

фото инстаграм/Кан Урганџиоглу

Познатиот актер даде неочекуван одговор на обвинувањата дека е љубоморен на Бурак Озчивит, за што се шпекулира долги години.

фото инстаграм/Кан Урганџиоглу

– Јас сум луд по Бурак Озчивит. Бурак е многу убав и многу талентиран. Сакам да бидам добар како него, изјави тој.

фото инстаграм/Кан Урганџиоглу

Додека со овие зборови Каан испрати убава порака за својот колега, тој ги елиминираше и наводите кои со години се провлекуваат дека меѓу нив има проблем и успеа да се извлече од оваа ситуација давајќи многу мудар одговор.

фото инстаграм/Кан Урганџиоглу

Некои дами сметаат дека Кан е подаднакво привлечен како и Бурак, но има и такви кои сметаат дека е и попривлечен од познатиот турски шармер кој неодамна стана татко.

Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен

Кан Урганџиоглу има 37 години и живее во Измир. По професија е актер, а има завршено приватно училиште и колеџ во Америка и се појавува во многу турски филмови.

фото инстаграм/Кан Урганџиоглу

Во Турција е познат како голем заводник, а папарацо фотографиите на кои е со многу дами, се појавуваат постојано во сите тамошни медиуми.

фото инстаграм/Кан Урганџиоглу
фото инстаграм/Кан Урганџиоглу
фото инстаграм/Кан Урганџиоглу

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close