Кафе муабет

Се е спремно за гала прослава, Сурчин на нозе- еве што се случува во семејството Шијан!

Спремаат свадба...

Во семејствата Шијан и Родиќ се спрема голема прослава. Како што пренесува српскиот Курир од извор близок до семејството, Бојана и Мирко планираат црковна венчавка која ќе се одржи во црквата во Сурчин, каде своевремено како бебе бил крстен и самиот Мирко, додека бил жив неговиот покоен татко Зоран Шијан, кој и самиот бил поврзан со ова место.

фото инстаграм/Бојана Родиќ

– Самиот Мирко изрази желба венчавката да се случи во црквата во Сурчин, каде бил крстен и каде оди кога има време. За неа беше приврзан и неговиот покоен татко Зоран, а сите знаат колку тој го сака својот татко и колку му е тешко да не биде со него на толку важен ден.

Фото Инстаграм/Бојана Родиќ

-И Гоца деновиве е многу сентиментална. Често се сеќава на сите убави случувања во семејството кога Зоран беше жив, а Мирко бебе. Малку и е тешко, но таа е најсреќната мајка на светот. Затоа не зажали што 25.000 евра ќе потроши на свадбата, за тој ден се да биде како што тие сакаат – вели изворот.

Фото Инстаграм/Бојана Родиќ

Инаку, пред црковната венчавка, Мирко наутро со луксузен автомобил ќе оди од својата куќа во Сурчин да ја земе невестата во Тител, каде што ќе се запазат сите стари српски обичаи. Како што направи Вељко Ражнатовиќ пред неколку години кога се ожени со Богдана, сестрата на Бојана, така и Мирко сега за да влезе во куќата на невестата прво ќе треба да го погоди јаболкото, кое ќе биде многу високо, така што воопшто нема да биде лесно.

фото инстаграм/Бојана Родиќ

По Тител, свадбената веселба ќе се пресели во Сурчин на црковната венчавка. Веднаш потоа, младенците и нивните гости ќе заминат во блиското Јаково, каде ќе имаат гала прослава во познат комплекс. За се да помине во најдобар ред, Бојана и Мирко ангажирале приватно обезбедување, кое ќе ги придружува.

фото инстаграм/Бојана Родиќ

– Немаше поплаки за прославата. Цената на менито по лице е 42 евра. Сè ќе има. Претежно српски специјалитети, разни видови пијалоци, неколку колачи… Најпрво ќе се организира коктел за добредојде. Сите гости ќе имаат обезбеден паркинг, децата ќе имаат игротека, а младенците првата брачна ноќ ќе ја поминат во посебен апартман во рамките на комплексот. Инаку, за да се заштитат од љубопитните погледи и сите да се чувствуваат потполно безбедно, младенците ангажирале и приватно обезбедување, кое ќе се грижи за нив цел ден – заклучува изворот.

фото инстаграм/Бојана Родиќ

Чекаат уште едно дете!

Бојана Родиќ, стана позната на јавноста како сестра на Богдана Родиќ, снаата на Цеца, а веднаш потоа медиумите се заинтересираа за неа како девојка а потоа и свршеница на Мирко Шијан, со кого има едно дете.

фото инстаграм/Бојана Родиќ

Се шират гласини дека Мирко Шијан и таа повторно ќе станат родители, а радосната вест наводно ја споделиле со своите најблиски.

фото инстаграм/Бојана Родиќ

– Дали Бојана е бремена? – збунето рече Мирко, па по неколку секунди додаде:

фото инстаграм/Бојана Родиќ

– Нема да се огласуваме. Кога ќе биде, ќе се обратам до медиумите.

фото инстаграм/Бојана Родиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close