Кафе муабет

СЕ Е ПОДГОТВЕНО ЗА СВАДБАТА НА ГОДИНАТА: Гледавме и биравме 40 цркви и датуми!

Грашо е возбуден што ќе стане татко!

Свадбата на годината, онаа на Хана Хуљиќ (31) и Петар Грашо (45) ќе се одржи на 19 февруари во црквата Свети Франциско во Сплит. Иако долго време во јавноста се зборува за нивната врска, Грашо речиси никогаш не зборува отворено за својот приватен живот.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

Сепак, тој зборуваше за врската со Хана додека гостуваше во емисијата „Премиера – викенд специјал“ по повод неговиот концерт во Белград за Денот на вљубените. Тој рече дека повеќе сака да ужива во љубовта отколку да зборува јавно.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

– Љубовта се случи. Љубовта треба да се случи, не треба да се планира, за љубовта не треба премногу да се зборува. Ова се некои работи кои човек треба да ги негува во себе, не треба да се фали со тоа. Да, има љубов. Да, тоа е прекрасен период од животот со личноста која ви значи најмногу во тој момент и со која планирате да се препуштите и да запловите во љубовта– рече внимателно.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

Зборуваше и за венчавката, па рече дека им било тешко да изберат датум за венчавка.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

– Ниту тоа не е тајна, гледавме 40 различни датуми и цркви – додаде на шега.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

Покрај тоа што ќе го кажат судбоносното „да“ оваа недела, за неколку месеци тие ќе станат родители на мало девојче или момче. Претходно изјави дека е подготвен да стане татко, а овој пат ја коментираше добрата вест.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

– Ќе бидам татко. Благодарни сме за се. Малку е смешно што луѓето насекаде нè сликаат со телефон, имам 26 години кариера, но очигледно на луѓето им недостасуваат неколку од овие убави приказни. Ќе се трудам да си ја задржам приватноста, бидејќи сакам луѓето да се грижат за песните, а не за мојата спална соба – искрено изјави пејачот.

Фото инстаграм/Петар Грашо

Свадбата на годината ќе се одржи на 19 февруари во црквата Свети Францис во Сплит. Таа ќе биде во кругот на најтесното семејство, односно родителите на Хана, Тончи и Вјекослава Хуљиќ, Зоран и Сњежана Грашо, братот на Хана, Иван, сестрата на Петар Буга и мајката на Вјекослава и нејзините две сестри со нивните семејства и кумовите на младенците.

Фото Инстаграм/Хана Хулиќ
Фото Инстаграм/Петар Грашо

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close