Дом и семејство

Се вратив кај моите родители: Сопругата на Саша Поповиќ откри детали за разводот!

Има син од првиот брак...

Директорот и сопственик на Гранд продукција, Саша Поповиќ со децении е во брак со пејачката Сузана Јовановиќ, а нејзиниот син од првиот брак Даниел тој го прифатил за свое дете.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

На 17-годишна возраст, Сузана се омажи за својот прв сопруг, хармоникаш, на кого му роди син Даниел, на 18-годишна возраст.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

Сепак, оваа љубов не траеше, па Сузана се разведе само по седум месеци отккао се породи и се врати во семејната куќа. За време на овој краток брак, таа го роди синот Даниел, на кого нејзиниот втор сопруг Саша Поповиќ секогаш му беше како татко.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

Сузана и Саша ги пораснаа своите деца на вистински пат, а пејачката имаше среќа да се сретне со Поповиќ, кој го прифати Даниел како свое дете.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

– Кога се разведовме јас и неговиот татко, тој имаше седум месеци, па затоа и не знаеше што се случува. Никогаш не сум рекла ништо против неговиот татко, верувам дека Бог ќе ни суди на сите еден ден и дека секој ќе го добие заслуженото во животот. Ја имавме таа среќа, или несреќа, што таткото на Даниел воопшто не праша за него. Дури кога Даниел започна основно училиште, неговиот татко се сети да се јави и да праша за здравјето на неговиот син. Од друга страна, Даниел исто така не праша никогаш за неговиот татко, тој едноставно не чувствуваше потреба. Мојот син и јас сме пријатели, тој знае дека секогаш може да смета на мене и на Саша- рече во една прилика Сузана за „Стил магазин“.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

– Зборот очув звучи навистина застрашувачки, но во нашата семејна ситуација атмосферата е сосема поинаква. Сале има кажано за Даниел безброј пати дури и во негово присуство дека го чувствува како роден син.

фото инстаграм/Саша Поповиќ

-“Како да е тој мој син, жал ми е што не сум неговиот вистински татко”. Тој е многу горд на него и работат заедно во студиото. Ако еден маж може да ве” купи ” во животот, тогаш тоа е кога тој ќе го прифати твоето дете од неговиот прв брак. Тоа беше подобро и од тоа да добиев седмица на лото. Тој воопшто не ги дели Александра и Даниел. Обајцата се наши деца.

фото инстаграм/Саша Поповиќ

Сузана во една прилика за медиумите изјави дека нејзиниот прв брак траел само една година, но дека не жали за таа врска, бидејќи Даниел е роден од неа.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

-Тоа беше тинејџерска љубов која траеше кратко. Беше четири години постар од мене и тогаш се чувствував важено и сакано. Моите родители мораа да потпишат дека се согласиле да се омажам за него. Не се каам затоа што од тој брак го имам синот Даниел. Кога се заврши, го зедов детето и работите и се вратив кај моите родители. Даниел ме движеше напред и беше мојата движечка сила. Имав 20 години кога се разведов и веднаш почнав да собирам пари за мојот прв албум – изјави Сузана.

фото нстаграм/Сузана Јовановиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close