Кафе муабет

Се бореше за старателство како лавица: Еве како денес изгледа синот на познатата фолкерка кој и беше одземен (ФОТО)

Порасна во вистинско момче...

Пејачката Маја Николиќ има две деца кои ги доби од двата брака а тие се нејзина најголемата гордост.

фото инстаграм/ Маја Николиќ

Покрај Новак, кој сега порасна и има 24 години, помладиот син на Маја Николиќ се вика Лазар и има 15 години, а токму неговата фотографија пејачката неодамна ја сподели на социјалните мрежи и на тој начин откри како изгледа нејзиниот помлад наследник денес.

фото инстаграм/ Маја Николиќ

Синот на Маја Николиќ поминал низ многу работи додека неговата мајка и бизнисменот Вук Кандиќ се бореле за негово старателство, кое прво го добил таткото на момчето, додека на Маја и наложиле да  плаќа месечна алиментација. Сепак, пејачката не се откажа и се бореше се додека не успеа да го добие помладиот син кај себе.

фото инстаграм/ Маја Николиќ

– Да се ​​биде мајка не е лесен повик, но е најубав. Моите синови се добри деца и секогаш поминувавме низ се и добро и лошо заедно. Не се сеќавам дека ми замериле бидејќи секогаш сум тука да ги слушам и да се договорам. Секогаш ги почитував нивните ставови, се трудев да ги почитувам нивните желби и им бев ветер во грб – изјави неодамна пејачката.

фото инстаграм/ Маја Николиќ

Инаку 47 годишната Маја Николиќ го добила синот Новак во бракот со музичарот Мирко Шќепановиќ од кој се развела кога момчето имало само една година.

фото инстаграм/ Маја Николиќ

По многу тешка борба и загуби, таа на свет го донесе Лазар (15) на својот втор сопруг Вук Кандиќ, со кој не е во брак 14 години.

фото инстаграм/ Маја Николиќ

– Да беше Божјата волја денеска ќе имав пет деца! Имав три спонтани абортуси пред да го родам Лазар. За тоа ги обвинувам американските лекари бидејќи згрешија сите три пати! Во тоа време, живеев во Сан Диего и бременоста ја водев во болница во тој град. Редовно давав крв за анализа и одев на ултразвук. Кога ќе стигнаа резултатите, лекарите ми рекоа дека се е во ред, но не беше. Не ги примав вистинските терапии и ги изгубив бебињата – ја започнува својата шокантна исповед Маја и додава дека и самата за малку ќе го загубела животот поради американските лекари:

фото инстаграм/ Маја Николиќ

– Докторите ми пишаа дека бременоста не ми е ризична, дека бебето е здраво и рекоа дека можам без проблем да летам со авион. Затоа решив да одам во Белград и да се видам со семејството и пријателите. Убедена дека се ќе биде во ред, се качив на летот. Непосредно пред да слетам во Белград ми пукна водењакот и почнаа компликации! Срцето двапати ми застана во авионот, стјуардесите ме оживеаја со дефибрилатор.

фото инстаграм/ Маја Николиќ

Штом авионот слетал во Белград, Брзата помош ја однела Николиќ во болницата „Народни фронт“.

фото инстаграм/ Маја Николиќ

– Таму ми го спасија животот! Лекарите утврдија дека имам ектопична бременост, што е многу опасно. Американските лекари не го забележаа или не ми кажаа! Благодарна сум на тогашната началничка на болницата, Бранка Николиќ, која ми помогна во најтешките моменти.

фото инстаграм/ Маја Николиќ

И покрај драмата низ која минала, Маја била категорична да има дете со тогашниот сопруг Вук Кандиќ.

фото инстаграм/ Маја Николиќ

-Иако можев да ум-рам, не се откажав. Вториот син Лазар го родив во 2006 година. Се вратив од Америка во Србија да се породам со него и да останам овде. Голема желба ми беше да имам ќерка, но не ми се исполни. Сè уште го сакам тоа, но мислам дека тоа не е можно на оваа возраст, рече пејачката.

фото инстаграм/ Маја Николиќ
фото инстаграм/ Маја Николиќ
фото инстаграм/ Маја Николиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close