Кафе муабет

СЕСТРАТА НА ДУШКО ТОШИЌ НЕ КРИЕ ШТО МИСЛИ ЗА НЕЈЗИНАТА снаа ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША: Ова открива многу!

Одлично се сложуваат...

Веќе со денови се пишува за наводното насилство во семејната куќа Карлеуша-Тошиќ.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Според медиумите, на Божиќ фудбалерот Душко Тошиќ физички ја нападнал пејачката Јелена Карлеуша.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Јелена на 7 јануари го пријавила Душко во полиција, тврдејќи дека ја плукнал и ја удрил по лицето. Тошиќ потоа отишол во полициската станица Савски Венац каде дал изјава. Веднаш добил забрана за приближување до пејачката во траење од 48 часа, што во неделата е продолжено на уште 30 дена.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша
фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Тошиќ ги негираше обвинувањата дека бил насилен, а Јелена само апелираше до медиумите да не пишуваат невистини за нејзиното семејство, но не зборуваше за настаните од семејниот дом. Пријателите и членовите на семејството молчат за случувањата во семејството Карлеуша-Тошиќ.

Foto Instagram/ katarinatp81
Foto Instagram/ katarinatp81

Сепак, Инстаграм профилот на сестрата на Душко Тошиќ, Катарина дава одговор на многу прашања.
Оваа госпоѓа која избегнува да се појавува во медиумите ги зачувала речиси сите фотографии со снаата Јелена Карлеуша, што јасно го покажува нејзиниот став за целата ситуација.

Foto Instagram/ katarinatp81
Foto Instagram/ katarinatp81
Foto Instagram/ katarinatp81

Покрај сопствените семејни слики, сестрата на Душко најчесто објавува фотографии од семејството на Тошиќ, а повеќето се со Јелена.

Foto Instagram/ katarinatp81
Foto Instagram/ katarinatp81
Foto Instagram/ katarinatp81

Мајката на поранешниот фудбалер Душко Тошиќ, Николета Тошиќ, застана на страната на синот.

Иако не сакаше многу да зборува за семејната драма со сопругата Јелена Карлеуша сепак таа истакна дека нејзиниот син не би удрил никого.

фото Инстаграм/Душко Тошиќ

Мајката на Душко проговори за српски Телеграф, и тврди дека не е точно дека нејзиниот наследник ја удрил Карлеуша, иако, како што вели, за се била информирана.

Николета, која живее во селото Орловат, не можеше да не го коментира семејниот скандал, како и забраната за приближување која Тошиќ со судска одлука ја доби 30 дена.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

– Слушам што се пишува и верувајте ми, како мајка не ми е мило кога сето тоа ќе дојде до мене. Не е точно дека мојот син некогаш удрил некого. Ова не е вистина. Весниците, се разбира, имаат право да пишуваат, ништо не може да се направи за тоа – рече Николета.
Кога новинарите и поставија повеќе прашања, Николета се сврте велејќи дека нема да зборува на споменатата тема.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

Мајката на Душко Тошиќ избра да не се пресели од Орловат, каде живееше мирно со сопругот и одгледа две деца, и покрај големата популарност и богатство на нејзиниот син. Сепак, дури и во мал град во близина на Зрењанин, сите знаат дека нејзината снаа е Јелена Карлеуша, а што навистина мисли Николета за неа и по тринаесет години брак, во јавноста не е познато.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ
Фото Инстаграм/ Душко Тошиќ

Сепак, она што малкумина го знаат е дека Јелена деновите по смр-тта на нејзината мајка, кога Душко отсуствуваше поради деловни обврски, ги помина во куќата на свекрвата, како и дека и била огромна поддршка кога нејзиниот сопруг Милорад почи-нал.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

Фактот што Николета Тошиќ избра да го живее животот на мало место во близина на Зрењанин, а што помалку се меша во бракот на нејзиниот син и во други приватни одлуки, не значи дека има лошо мислење за Јелена. Напротив, таа мисли се најдобро за својата снаа, и дава бескрајна поддршка и со нетрпение ја очекува секоја средба и се радува на семејните собири каде доаѓа и сестрата на Душко Катарина.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close