Кафе муабет

Сенидах е олицетворение на вистинска жена: Објави фотографија од плажа и го запали “Инстаграм”- толку е природна!

Пејачката гордо го покажува своето тело...

Пејачката Сенида Хајдарпашиќ, попозната како Сенидах, со денови ужива на егзотична локација.

фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ

Таа ужва во своето тело, не се грижи за критиките и одбива да се вклопи во сликата на современото општество …

Таа сега ги израдува своите фанови со фотографии на кои гордо го покажува своето тело.

фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ
фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ

Сенида не е класична слаба девојка, но изгледа одлично и нејзините облини одлично и стојат, а оваа фотографија собра бројни комплименти и лајкови.

фото инстаграм/Senida_h

Таа гордо сподели фотографии во костим за капење, а од она што може да се заклучи, таа не ја користела никаков филтер за разубавување, па е сосема природна. Со овој потег предизвика низа коментари воглавно восхитувачки..

фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ

– Виолетова е едноставно одлична! – напишала накратко таа во описот на објавата која брзо собра голем број лајкови.

фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ

„Вака изгледа вистинска жена“, „подобро да љуља отколку да жуља“, „најприродна и најубава жена“, „колку си убава“ – ова се само дел од коментарите кои следеа по објавата.

фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ

Сенида е се попопуларна на Балканот и таа дефинитивно е една од оние sвезди кои ги поместуваат границите кога станува збор за стилот и женската убавина.

фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ
фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ

Таа ужва во своето тело, не се грижи за критиките и одбива да се вклопи во сликата на современото општество за тоа како треба да изгледа и да се однесува жената.

фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ

И покрај фактот дека таа е сосема поинаква од сите оние познати домашни убавици, публиката ја обожава и ја смета за олицетворение на сексапил и фаталност.

фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ
фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ

Убавата Словенка тоа го докажува со секое свое издание.

фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ

На својот Инстаграм профил има 370 илјади следбеници, а нејзините фотографии редовно создаваат „хаос“ на оваа социјална мрежа и предизвикуваат бурни реакции.

фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ
фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ
фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ
фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ
фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ
фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ
фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ
фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ
фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ
фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close