Кафе муабет

СЕЛФИ ВО КРЕВЕТ: Најголемата музичка ѕвезда на Балканот го запали ИНСТАГРАМ- ваква жена посакува секој маж!

Не користи филтри за разувавување, сосема е природна и публиката ја обожава...

Словенечката пејачка Сенида Хајдарпашиќ (36) изненади многумина со последната фотографија која ја сподели на својот инстаграм профил.

фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ
фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ

Имено, Сенида сподели фотографја од кревет, на која се сликала во огледало. Таа направи селфи и го покажа своето тело во долна облека, додека на коментарите под оваа нејзина слика не им се гледа крајот. Сенида, инаку, во последно време не сака да игра на картата за сексапил, што ги израдува нејзините фанови.

фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ

Пејачката гордо го покажува своето тело…

фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ

Таа ужива во своето тело, не се грижи за критиките и одбива да се вклопи во сликата на современото општество …

фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ

Сенида не е класична слаба девојка, но изгледа одлично и нејзините облини одлично и стојат, а оваа фотографија собра бројни комплименти и лајкови.

фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ

Таа гордо споделува фотографии во костим за капење, а од она што може да се заклучи, таа не користи никаков филтер за разубавување, па е сосема природна. Со овој потег предизвика низа коментари воглавно восхитувачки..

фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ
фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ

„Вака изгледа вистинска жена“, „подобро да љуља отколку да жуља“, „најприродна и најубава жена“, „колку си убава“ – ова се само дел од коментарите кои следеа по објавата.

фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ

Сенида е се попопуларна на Балканот и таа дефинитивно е една од оние sвезди кои ги поместуваат границите кога станува збор за стилот и женската убавина.

фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ

И покрај фактот дека таа е сосема поинаква од сите оние познати убавици, публиката ја обожава и ја смета за олицетворение на сексапил и фаталност.

фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ

Убавата Словенка тоа го докажува со секое свое издание.

фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ
фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ

На својот Инстаграм профил има 370 илјади следбеници, а нејзините фотографии редовно создаваат „хаос“ на оваа социјална мрежа и предизвикуваат бурни реакции.

фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ
фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ
фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ
фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ

Сенида (34) на музичката сцена се појави во 2010 година со синглот „Пустина“. Долго време и требаше да постигне успех бидејќи „трап“ музиката на овие простори не беше толку популарна. Голем успех доживува дури во 2018 година, кога ќе се појави нејзиниот хит „Слаѓана“, а потоа и албумот „Без тебе“, како и последниот голем хит „Мускули“.

фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ
фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ
Таа со сојот стил и автентична појава е дочекана како вистинско освежување во овој регион, а нејзината музика е препознатлива како спој на различни жанрови (R & B, hip-hop, trep) и нејзиниот уникатен вокал.

[caption id="attachment_175071" align="aligncenter" width="640"] фото Инстаграм/Сенида Хајдарпашиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close