Новости

Секогаш бев љубоморна на другите- Емина откри детали за односот со нејзините брат и сестра и ги шокираше сите!

Пејачката не престанува да ја шокира јавноста

Отсекогаш сум завидувала на луѓето кои се дружат и имаат пријателски однос со браќата и сестрите, бидејќи кај мене тоа никогаш не ни се случило, со оваа изјава познатата пејачка Емина Јаховиќ ја шокираше јавноста.

 

Фото Инстаграм/Емина Јаховиќ

 

Имено таа во последните месеци започна да ја интригира јавноста со приватниот живот, па така сега откри дека поради предвремената загуба на нејзиниот татко таа изгубила многу особено безгрижното растење и пријателските односи со нејзиниот брат и сестра.

 

 

Нејзиното семејство е далеку од очите на јавноста и пејачката внимателно ја чува нивната интимност, но сепак, таа реши да открие каква врска има со нејзиниот брат и сестра.

 

Фото Инстаграм/Емина Јаховиќ

 

– Никогаш не ми пеа пријатели ниту брат ми, ниту во сестра ми. Татко ми поч ина кога имав 11 години, а мојот брат мораше веднаш да ја преземе улогата на татко. Во тоа време тој имаше три жени во куќата за кои треба да се грижи, тоа беше непријатна ситуација во семејството – вели пејачката.

 

 

Нејзиното семејство се смета за хармонично семејство, чии членови се секогаш тука да се поддржуваат едни со други.

Пејачката безброј пати истакна дека нема да успееше ако нејзините најблиски не застанеа зад неа, а сега реши да открие каква врска гради со нив со години.

 

 

Пејачката потекнува од медицинско семејство. Таткото на Емина, Хусрет беше кардиохирург, нејзината мајка педијатар, додека сестрата на Емина Јаховиќ е детски психијатар. Емина и нејзиниот брат Мирсад се откажаа од семејната кариера, па додека таа се обидуваше со музика, Мирсад се прослави како кошаркар, и двајцата денес постигнаа голем успех.

 

 

– За жал Мирсад мораше да порано да созрее, па затоа никогаш немавме пријателски однос. Сестра ми беше повеќе како мајка. Јас всушност имав многу подобри односи со мајка ми, така што можев да и ’се отворам, да разговарам за некои љубовни проблеми, а не со сестра ми. Сега, кога сите тројца имаме деца, почнавме да се дружиме, откри Емина во емисијата „Гламур Специјал“.

 

 

Инаку пред извесно време, пејачката ја шокираше јавноста со веста дека имала спонтан або ртус, потоа колку дадилки  променила по разводот, а сега зборуваше и за своето семејство.

Таа вчера беше актуелна во медиумите со веста дека променила дури 30 дадилки.

 

 

– Немав доверба во никого. Првата година и пол сменив 30 дадилки. Не ми се допаѓаше ниту една  – рече Емина на почетокот, а потоа додаде:

– Имавме медицинска сестра од Бугарија. Таа беше чудна. Не ме остави да го земам своето бебе кога јас ќе посакав. На пример, еднаш таа ми рече: „Не може сега, спие“ или нешто слично. Пушти ме, жено детето е мое!  Следниот ден, му реков на Мустафа дека мора да се ослободиме од таа жена – рече Емина.

 

 

– Само една дадилка беше одлична. Таа го научи мојот син да спие на време, го научи на дисциплина.

 

 

Јас не ги оставав децата често сами, тоа ми се случило можеби два пати и тоа на кратко,  без тоа да биде службено патување – заклучи познатата кантавторка за телевизијата „Happy”.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close