Кафе муабет

СЕКА АЛЕКСИЌ ОБЈАВИ УБАВИ ВЕСТИ – Во прегратка на сопругот Вељко: „НЕ МОЖАМ ДА ДОЧЕКАМ!“

Презадоволна од новиот спот...

Популарната пејачка Сека Алексиќ сними спот за песната „Рана“ од новиот албум „Биоскоп“, а фановите за првпат по десет дена можат да го видат на официјалниот канал на пејачката на Јутјуб.

фото Србија Данас

– Сека избра да го сними своето второ видео од новиот албум на фарма надвор од Белград.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Песните од актуелниот албум „Биоскоп“ веќе ги освоија срцата на фановите на пејачката, па таа реши да им се оддолжи со уште еден видео запис. Нејзините обожаватели наскоро ќе можат да ја видат во прегратките на нејзиниот сопруг Вељко Пиљкиќ.

Фото: Инстаграм/ Сека Алексиќ

Пејачката ја продолжи традицијата и повторно го ангажирала својот сопруг за спот, кој од ден на ден изгледа се подобро.

ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ

Од извори блиски до пејачката, Сека навистина се потрудила да го убеди својот сопруг да се појави во спотот.

ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ

За потсетување, Вељко веќе се појави во два спотови на Сека „Случајни партнери“ и „Последниот лет““.

ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ

– Презадоволна сум од сировиот материјал, па едвај чекам да го видам видеото – изјави Сека по снимањето.

Фото: Инстаграм/ Сека Алексиќ

Во септември заминува на ин-витро!

Пејачката Сека Алексиќ има два сина Јаков и Јован, но таа постојано зборува за проширување на семејството.

ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ

Светлана вчера објави дека во септември планира да оди на ин витро оплодување.
Пејачката додала и дека сака големо семејство и дури пет деца.

ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ

– Сите грешки што ги правиме како родители со првото дете, ги исправаме со второто, третото, четвртото и петтото. Се надевам дека ќе бидат пет. Се надевам. Во септември планирам повторно да одам на вонтелесно оплодување. Што и да биде, Господ да даде само здравје – изјави пејачката.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Пејачката се осврна и на темата каква е како мајка, и истакна дека е среќна и задоволна што се исполнила во таа улога бидејќи тоа е она што го посакувала долго време.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

– Замислете да родам близнаци. Колку и да даде Господ, јас сум задоволна. Макар и да не забременам повторно јас сум среќна и задоволна. Како мајка го постигнав тоа што го посакував долго време – истакна пејачката.

фото инстаграм/ Сека Алексиќ
фото инстаграм/ Сека Алексиќ
фото инстаграм/Сека Алексиќ
фото инстаграм/Сека Алексиќ
Фото: Инстаграм/ Сека Алексиќ
Фото: Инстаграм/ Сека Алексиќ
ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ
ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close