Кафе муабет

Сека Алексиќ за синовите и проширувањето на семејството: „Со парите кои ги заработив децата ми се обезбедени до крајот на животот“!

Јаков и Јован имаат обезбедена иднина...

Пејачката Сека Алексиќ е една од ретките личности од јавната сцена која успеа да го одвои приватниот од деловниот живот и со сопругот Вељко и синовите ужива во Стара Пазова, каде што изградија куќа.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Во интервју за „Супер ТВ“, пејачката истакна дека конечно успеала да најде мир и спокој во душата и е благодарна за се што има.

ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ

– Никогаш не сакав гласно да зборувам за мојата среќа, но навистина најдов мир и спокојство во душата. Сè уште сум дел од сцената, но повторно далеку од камерите и рефлекторите кога сакам. Мојата оаза на мирот е во Стара Пазова и сакам да бидам изолирана. На почетокот многумина ме критикуваа дека избрав локација која не е фенси и популарна, но сегашниот мир, градина и двор што ги имам не би го сменила за ниту една вила на Дедиње, вели пејачката.

ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ

– Планот е проширување на семејството. Планирам од септември да одам на ин витро. Се друго е во Божји раце. Би сакала да се исполнам во улогата на мајка и моето трето дете да биде круна на моето семејство. Синовите најмногу се радуваат на проширување на семејството и често ми велат дека би сакале да имаат сестра, а морам да признаам дека и јас сакам ќерка.

ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ

Сека вели дека нејзините синови се свесни дека нивната мајка е јавна личност и дека од сега разговара со нив на таа тема.

ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ

– Јаков и Јован разговараат со мене на таа тема, но не сакам да ги оптоварувам со тоа. Јас им сум мајка, а не пејачка. Другите деца се упатени што прави нивната мајка, но не се оптоварени да ги прашуваат за тоа, веројатно се уште се мали и немаат толкава свест за тоа. Ќе видиме како ќе реагира нивната околина кога тие ќе пораснат.

ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ

– Сите пари што ги заработив и ги стекнав во кариерата заедно со мојот сопруг Вељко, секако дека ќе одат за моите деца. Непримерно е да се зборува за тоа дали сум им отворила банкарски сметки или планирам недвижен имот. Едно е сигурно, а тоа е дека се им е обезбедено до крајот на животот.

ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ

Вели дека сега кога е повозрасна и остварена во улогата на мајка е многу поисполнета од порано.

ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ

– Гледам голема разлика во духовна смисла. Кога бев помал бев желен за се, трчав на сите страни за да постигнам. Сакав да изградам голема куќа, да возам што е можно подобар автомобил, да ги носам најскапите брендирани парчиња облека и тогаш кога го постигнав сето тоа, сфатив која е целта на животот. Духовното што го носите во себе не може да се мери со ништо, дури и ако имате милиони на вашите банкарски сметки. Да го пронајдете вашиот мир, прибежиште и да имате здраво семејство е најголемиот благослов што животот може да ви го даде.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

– Задоволна сум од начинот на кој публиката го прифати албумот „Биоскоп“. Не сакав по секоја цена да се прилагодувам на новите трендови во музиката, сакав да бидам доследна на себе, вели Сека.

фото инстаграм/Сека Алексиќ
фото инстаграм/Сека Алексиќ
фото инстаграм/Сека Алексиќ
Фото: Инстаграм/ Сека Алексиќ
Фото: Инстаграм/ Сека Алексиќ
ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close