MAMA

Оваа ЕСЕН ќе биде поинаква: Детален хороскоп за секој знак посебно!

Почнува сезоната на Вага, која ќе трае од 22 септември до 22 октомври.

Сезоната на Вагата ќе биде поинаква: Еве што точно му носи на вашиот знак!

Почнува сезоната на Вага, која ќе трае од 22 септември до 22 октомври.

Општо, Вагата носи свесност за важноста на задоволството, убавината и размената на удобности. Оваа сезона, Вагите, имаат многу посериозен тон – и неколку сурови реалности. Сето ова е благодарение на моменталниот транзит на ретрограден Марс и претстојниот ретрограден Меркур.

Да ги имаме и Меркур и Марс истовремено ретроградни значи дека имаме повеќе од вообичаени проблеми да размислиме. Кога Марс – планетата на дејствување, желба и агресија – е ретрограден, тој бара од нас да ги прегледаме начините на користење на нашата енергија.

Кога Меркур, планетата на комуникацијата, е ретроградна, тој сака да нè натера да мислиме дека сме разбрале сè. За време на овој транзит, деталите се искривуваат, пораките исчезнуваат и фактите се губат кога ни се најпотребни. Но, не сите ретроградни живи се еднакви; некои минуваат безболно, скоро незабележано, додека други, како оваа, доаѓаат до вистинско уништување според нашиот распоред и трпеливост. Овој ретрограден Меркур не е поле за цвеќе. Тоа ќе донесе со себе непредвидливи, невидени, непостојани настани за кои не можеме да бидеме подготвени – но не треба да бидеме изненадени ниту од нив.

Дури и пред да започне ретроградно, од 5 до 20 октомври, Меркур ќе биде во напната врска (спротивставување) со Уран, планетата на раздорот, промените и иновациите. Оваа комбинација го нагласува необичното и инвентивно, исто колку и хаотичното и одвлекување на вниманието, но не дава добра предност за работи што течат непречено или постојано.

На 13 октомври, среде овој хаос, Меркур ќе запре со ретроградноста. Дотогаш, Меркур е во ситуација што дополнително го забавува собирањето информации додека седи на плоштад до Сатурн, планетата на пречки и назадувања.

Значи, со сето она што беше кажано, еве како можете да очекувате Вагите да влијаат на вашите оваа сезона

ОВЕН

Определување во вашата кариера ви помага да ги разберете вашето влијание, моќ и цел. Крајот на септември јасно покажува дека вреди да се вложите напори за искачување на секоја професионална планина. Како што се одвива октомври, тој со себе носи ретрограден Меркур кој сака да ги преиспитате вашите заеднички договори, да ги намирите сметките што можете и да оставите простор за некои неочекувани работи.

БИК

Крајот на септември ви помага да разјасните колку се трудите да ги постигнете вашите долгорочни цели и со колку внатрешни критичари треба да се борите на тој пат. Работата што сте ја направиле на себе можеби не ви е толку видлива однадвор, но тоа е поентата. Во средината на октомври, обидете се да не ве занесува туѓ хаос, бидејќи нема да можете да им помогнете. Додека ретро Меркур ќе ве научи, вашите партнери имаат нешто важно да ви кажат – можеби ќе ви треба повеќе напор од вообичаеното за да ја разберете нивната порака.

БЛИЗНАЦИ

Крајот на септември ќе ја тестира вашата креативност. Несогласувањата може да бидат почести, но нема да ви помогне да ги завршите своите задачи. Со оглед на тоа што ве чека напорен распоред на работа до средината на октомври, флексибилноста е неопходна. Ретрограден Меркур јасно покажува дека треба да се грижите помалку за тоа како традиционално ги правите работите и да се фокусирате повеќе на она што можете да го направите со она што го имате.

РАК

Со преглед на вашите најважни тековни професионални проекти, не заборавајте да ги поминете последните денови од септември задоволувајќи ги вашите потреби. Вие не сте машина и ако се однесувате така кон вашето тело, тоа ќе се побуни. Ретроградниот Меркур во октомври сака да ви помогне во совршени работи што ви носат неочекувани задоволства. Со малку што е предвидливо, секогаш можете да го скршите стресот со пауза, исцрпеност, одмор. Колку повеќе вложувате во она што е лесно за уживање, толку повеќе се обновува вашата креативна енергија.

ЛАВ

Крајот на септември ви помага да донесете важна одлука за долгорочен план. Сигурно ќе се загреете малку додека се обидувате да разјасните сè, затоа бидете повеќе фокусирани на почитување на вистината отколку на победа во битката. Како што напредува октомври, може да почувствувате необјаснива желба да го редизајнирате вашиот животен простор или да преговарате за семејните одговорности. Сакате малку повеќе слобода од вообичаеното од улогите што традиционално ги исполнувате за другите. Запомнете дека секогаш можете да си дадете тајм-аут.

ДЕВИЦА

Проблемите бараат вашето време и внимание на крајот на септември. Ако финансиските проблеми ве предизвикуваат да бидете отворени, ова ќе биде вашата шанса да ги надминете тие стравови. Како што напредува октомври, ретроградниот Меркур се фокусира на промените што се случуваат во вашиот секојдневен живот.

ВАГА

Крајот на септември ви помага да ја разјасните границата или две со најблиските. Потребите на оние за кои се грижите не можат да станат поважни од вашите. Иако напнатоста во врската може да ви го сврти стомакот, соочувањето со нив ви дава сила. Како што се развива октомври, а Меркур се претставува како ретрограден, ги истражувате ситниците и ја анализирате вашата финансиска состојба. Со неочекувани измени во буџетот, не заборавајте да ги трошите заштедите на нешто што навистина не сакате или не ви треба.

ШКОРПИЈА

Ако сте биле зафатени со разгледување на вашите деловни успеси и неуспеси, крајот на септември доаѓа со дар на јасност за тоа точно кои тркала треба да се подмачкаат. Како што се приближува октомври, Меркур се развива ретроградно преку знакот на Шкорпија. Оставате силно влијание што не може лесно да се заборави. Бидете трпеливи и искрени со себе за време на владеењето на ретро Меркур.

СТРЕЛЕЦ

Крајот на септември ве замолува да бидете повеќе од посредник на оние на кои им треба, ве прашува да ја разберете иднината што се обидувате да ја изградите со другите и какви лични интеракции мора да изгледаат во овој момент за тоа да се случи. Во некои случаи, мора да го одложите искажувањето на своите ставови, но на крајот, довербата што ја градевте вреди. Како што се приближува октомври, од вас се бара да имате отворен ум кога ќе се соочите со вашите внатрешни критичари.

ЈАРЕЦ

Суштината на проблемот е домот. Не земајте никакви информации здраво за готово, дури и ако се доставени со помалку посакуван тон. Како што се одвива октомври, ретроградниот Меркур ве наведува да го прегледате социјалниот живот и со себе носи неколку неочекувани собири.

ВОДОЛИЈА

До крајот на септември, пречките на вашиот пат стануваат јасни. Иако неколку разговори ја тестираат вашата способност да останете кул, во оваа фаза е посоодветно да не потрошите премногу од резервоарот на патување кое беше однапред изгубено. Како што се приближува ретроградниот Меркур во средината на октомври, вашите професионални улоги ќе претрпат неколку неочекувани промени. Малку дополнително трпеливост ви помага внимателно да го избегнете хаосот со кој инаку би се соочиле.

РИБА

Како што напредува октомври, фокусот се насочува кон вашите долгорочни планови и сите непредвидени промени што ќе влијаат на нив. Во овој период од годината, најдобро е да не бидете премногу врзани за времето и да бидете повеќе фокусирани на квалитетот на она што го создавате. Деновите во октомври ќе поминат, но добрата работа е секогаш тест на времето.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close