Кафе муабет

Седиме на семеен ручек, јадеме супа а потоа…- Јелена Карлеуша откри се за разводот!

Еве зошто се распадна бракот со Бојан Кариќ...

Почетокот на годината дефинитивно е кобен за љубовниот живот на пејачката Јелена Карлеуша.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

Пејачката изминативе години често е во екот на скандали. Откако во 2019 година одекна приказната за нејзината љубовна врска со босанскиот фудбалер Огњен Врањеш, што пејачката безброј пати ја демантираше и поради тоа се уште е на суд со многумина, нејзиниот живот не престана да ја интригира јавноста.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

На почетокот на оваа година се појави приказна за разводот со Душко Тошиќ, која и двајцата ја демантираа. Но почетокот на годината не беше воодушевувачки за пејачката бидејќи таа го пријави сопругот за семејно насилство, откако тој за време на Божиќниот ручек наводно и удрил шлаканица и ја удрил по што следуваше еден месец забрана за приближување до Јелена.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

За пејачката непријатен беше и почетокот на 2005 година, поточно месец март. Таа потоа се разведе од првиот сопруг Бојан Кариќ по само три месеци брак, а овој развод беше проследен со медиумски линч.

фото архива

Јелена тогаш тврдеше дека за нивниот развод е виновен вујкото на Бојан, Богољуб Кариќ. Таа во својата колумна за Ало потоа ја откри својата страна на приказната и деталите од животот во семејството Кариќ.
Само што почнав да се забавувам со Бојан, бев баниранa на БК телевизија, албумот кој тогаш излезе за БК беше „замрзнат“, а навредите на семејните ручеци беа секојдневни. Сите седиме и јадеме супа во тишина, додека овој ми се*е по глава како „работам против семејството“ и дека само чека „писмени докази““, ја започна тогаш својата исповед Јелена, а потоа откри што се случувало понатаму:

фото архива

Го чукнав Бојан со лакт, за да ме одбрани од нападот на вујко му, а тој молчи. Молчеше додека не се измисли познатата афера „Телохранител и ЈК на задното седиште на Хамер“. Какво холивудско сценарио, да речеме? Се разведовме по три месеци брак.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Јелена во таа прилика откри дека го замолила бившиот сопруг да ги прекине тие приказни за неа, но бидејќи тој не сакал дочекала момент на ‘слатка одмазда’.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

„Се сеќавам дека од очај му испратив порака на Бојан да ги демантира глупостите за измамата и да ме спаси од линч… Затоа што јас испаднав курва, а тој е ѓубре! Ниту го слушнав, ниту видов па таа вечер кога ги ограбија „Мобтел“ и БК ТВ и се останато, седев пред екранот и грицкав чипс, ладна како мраз“, заклучи тогаш пејачката.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Инаку неодамна ќерката на Хафа и Драгомир Кариќ стакна дека без разлика што разводот на Јелена и Бојан бил бурен, таа сепак има добро мислење за неа.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

– Сигурно не се омажила за пари со него, туку се сакале. Има девојки кои за пари сакаат да ни се придружат на семејството, но Јелена не е една од нив. Многу добро се согласував со неа, ми беше една од омилените снаи. Карлеуша е многу љубезна и фина личност приватно, секогаш ми покажуваше почит, немам ништо лошо да кажам за неа. Имав убаво мислење за неа и го имам сеуште – истакнува Даниела.

фото архива

На прашањето дали другите членови на познатата династија ќе и замерат што ја фали поранешната снаа, таа одговори:

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

– Како семејство многу се сакаме и се држиме заедно. Сепак, секој од нас има право на свој став и мислење.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Наследничката на богатата империја потсетува дека и таа самата се разведе од Никола Мартиќ, па затоа е свесна дека само Јелена и Бојан знаат зошто им пропадна бракот.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

-Милиони луѓе се разведуваат, тука не гледам ништо чудно. Очигледно не беа еден за друг, бидејќи среќата ја најдоа во новите бракови, таа со Душко, тој со Маша. Мило ми е што и двајцата го најдоа својот пат и љубовта. Премногу помпа се крена околу нивната врска без причина. И јас бев во брак, па се разведов. Сè е за луѓе- смета Даниела, братучетката на Бојан.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close