Дом и семејство

Сега таа е големата шефица, но НЕ БЕШЕ СЕКОГАШ ТАКА: Еве како ја нарекуваа Милица Митровиќ пред да стане најмоќната жена во шоу-бизнисот

Таа му е најголема поддршка...

Сопругата на Жељко Митровиќ денес го носи епитетот Големиот шеф, а со своето знаење во шоу-бизнисот му помага на својот сопруг да ја подобри својата ТВ империја.

Фото: Инстаграм/ Жељко Митровиќ

Милица повеќе од две децении е сопруга на Жељко Митровиќ, а заедно со труд и посветеност од својата телевизија направија медиумски гигант. Заедно работеа на дури три големи реални шоуа „Фарма“, „Двор“ и „Задруга“, а Милица го доби прекарот Големиот шеф.

фото инстаграм/Милица Митровиќ
Фото: Инстаграм/ Жељко Митровиќ

Но, Милица пред две децении беше новинарка на Третиот канал, ги водеше емисиите „Дали веќе те видов?“ и „Фолк топ листа“. Откако нејзиниот сопруг Жељко Митровиќ ја основа „Пинк“, таа стана директорка на телевизија, а подоцна и главен уредник на „Сити рекордс“.

фото инстаграм/Милица Митровиќ
Фото: Инстаграм/ Жељко Митровиќ

Во тоа време, пријателите и познаниците ја нарекуваа Големата шефица- Бамби поради нејзините прекрасни крупни очи и нежен изглед. А за тоа говори и фактот што е посветена на хуманитарни акции со сопругот.

фото инстаграм/Милица Митровиќ
Фото: Инстаграм/ Жељко Митровиќ

Според Еспресо, Милица е голем добротвор на „Центарот за заштита на доенчиња, деца и млади“ во Звечанска.

Фото: Инстаграм/ Жељко Митровиќ
фото инстаграм/Милица Митровиќ
фото инстаграм/Милица Митровиќ

Градат нов дом…

Сопственикот на Телевизија Пинк, Жељко Митровиќ и неговата сопруга Милица градат замок на Дедиње, кој ќе биде ново семејно гнездо.

фото инстаграм/Милица Митровиќ

Архитектонското чудо, како што го нарекуваат, се наоѓа во елитниот дел на Белград на улицата Ужичка, а се проценува дека ќе вреди неколку милиони евра.

Принтскрин./Инстаграм/showbizz_fotke
Принтскрин./Инстаграм/showbizz_fotke
Принтскрин./Инстаграм/showbizz_fotke
Принтскрин./Инстаграм/showbizz_fotke
Принтскрин./Инстаграм/showbizz_fotke

Милица и Жељко ангажираа цел тим архитекти кои работат на проектот на нивниот дом кој ќе биде изграден во стилот на неокласицизмот.

фото инстаграм/Милица Митровиќ
фото инстаграм/Милица Митровиќ

Високите тавани и многу светла ќе ја красат оваа прекрасна зграда. Според проектот, на сончевата страна од дворот ќе биде лоциран и базен. Бања и теретана ќе бидат составен дел од нивниот нов дом како и сала со проектор налик на кино.

фото инстаграм/Милица Митровиќ

Судејќи според фотографиите, масивните симетрични фасади не се единствениот елемент кој го привлекува вниманието на минувачите, туку и фактот дека базените ќе бидат сместени на покривите, темелот на оваа зграда е заснован на „златниот пресек“ и акцентот на вилата е на еднакви димензии, што ќе направи една општа хармонија, објави српски Телеграф.

фото инстаграм/Милица Митровиќ

За потсетување, пред да биде со Милица, Жељко беше во брак со Соња со кого има две деца – ќерката Сандра и синот Александар.

фото инстаграм/Милица Митровиќ
фото инстаграм/Милица Митровиќ

Во деведесеттите години сите ги знаеја хитовите на Соња Митровиќ Хани, која правеше дармар на југословенската сцена. Нејзините најголеми хитови постојано се пуштаа во најпопуларните дискотеки и на нив порасна цела една генерација. Иако Хани беше во можност да направи одлична музичка кариера, се повлече од сцената и денес ја нема речиси никаде, пишуваат српските медиуми.

фото инстаграм/Милица Митровиќ

Денес, таа е во одлични односи со поранешниот сопруг, но и со неговата втора сопруга Милица, со која Жељко има две ќерки – Кристина и Андреа.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close