Дом и семејство

Сега се е јасно: Сале Тропико откри во каков однос е со поранешната сопруга- еве како ги поминаа празниците!

Се разведоа по 10 години брак...

Непосредно пред крајот на претходната година како бомба одекна веста за разводот на естрадниот пар Сале Тропикo и Јована Пајиќ, а тие набрзо ги потврдија и изјавија овие наводи.

фото инстаграм/Сале Тропико

Иако во официјалните соопштенија за медиумите изјавија дека не сакаат да се огласуваат по тоа прашање, пејачот сега за прв пат ја откри вистината за нивната врска по разводот.

фото инстаграм/Сале Тропико

-Кажав се што имав, а ние сме во навистина одлични односи и тоа е тоа. Едноставно ние сме двајца кои раскинале – изјавил пејачот.

фото инстаграм/Сале Тропико

Иако ставија точка на љубовта, поранешните сопружници се уште се во контакт во врска со нивните две ќерки. Како што вели и самиот, никогаш нема да дозволи врската меѓу него и Јована негативно да се одрази на ќерките, како и на празниците кои ги поминале заедно во својот дом и овој пат.

фото инстаграм/Сале Тропико

– Имаа многу желби, сите беа исполнети. Беше и Дедо Мраз, имавме одлична забава, добро се сложувавме и си направивме муабет, па продолжуваме понатаму. Сè уште уживаат во куклите, а тоа особено ме радува – изјави Сале во емисијата „Премиера“.

фото инстаграм/Сале Тропико

– Точно е дека јас и Сале донесовме одлука да го прекинеме нашиот брак. Ќе останеме пријатели и, како и досега, ќе бидеме посветени на заедничко одгледување деца. Разводот е во тек и поради мирното воспитување на нашите девојчиња барам медиумите да ни ја овозможат потребната приватност – изјави неодамна Пајиќ.

фото инстаграм/Јована Пајиќ
фото инстаграм/Јована Пајиќ

Инаку дека Сале ужива во слободата тврдат и неговите соседи.
Како што тврдат, пејачот во последно време наводно се однесува како фраер, додека „Ѕвездата на Гранд“ е посветена на децата и семејството, пишува Свет.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

– На почетокот навистина важеа за хармоничен пар. Убава, среќна, насмеана, фамилија. Тоа беа семејството за пример. Сепак, тој во меѓувреме се смени, некако изгледаше и се однесуваше како тип, ако ме разбирате. Не бевме изненадени кога слушнавме дека се разведуваат. Јована отишла кај семејството со децата, ако добро разбрав, додека тој останал во заедничкиот стан.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

– Често гледаме како доаѓаат девојки, одвреме-навреме се слуша врева. Не знам дали прават забави, што прават, секоја втора вечер. Можеби тие девојки му се другарки, можеби прави комбинации, само тие знаат што прават кога ќе се затворат во тие четири ѕида. Велат дека е измамник, сака жени, иако не ми изгледа така. А сега, што му е гајле, пак е слободен, но грев е поради таа добра девојка што се пропадна – заклучува сосетката на парот за Свет.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Воглавно Сале и Јована важеле за идиличен пар и во очите на соседите се било совршено.

фото инстаграм/Јована Пајиќ
фото инстаграм/Јована Пајиќ

-Што да ви кажам, изненадена сум и разочарана како да се мое семејство.Секогаш и велев на ќерка ми да се угледа на нив кога е бракот во прашање. Насмеани,весели и двете девојчиња воспитани и слатки. Се ми изгледаше како да се семејство од магазин „Ги прочитав вестите на порталите, а набргу соседите почнаа да шепотат за тоа во паркот. Беа запрепастени сите до еден, навистина никој во ништо не можеше да се посомнева“, вели сосетката Мира за српски Блиц.

фото инстаграм/Јована Пајиќ
фото Фејсбук/Сале Тропико

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close