Дом и семејство

Сега е јасно зошто ја крие од јавноста: Ова е втората сопруга на Благоја Грујовски кoja e 20 години е помлада од него- Ирена е вистинска убавица!

Долги години е во брак со неа, но ретко се појавува јавно...

Македонскиот фолкер Благоја Грујовски веќе 30 години е на македонската музичка сцена но својот приватен живот го крие далеку од очите на јавноста.

фото Фејсбук/Благоја Грујовски

Тој е еден од најдобрите пејачи во земјава, кој освен со одличен глас, може да се пофали и со убавина и шарм па сè уште важи за вистински заводник.

фото Фејсбук/Благоја Грујовски

Малкумина знаат дека Благоја работеше како новинар во Македонското радио, но сепак музиката му е на прво место а како што откри во интервјуто за Репортер тоа било желба на неговиот татко.

фото Фејсбук/Благоја Грујовски

“Татко ми сакаше да бидам музичар, мајка ми интелектуалец, а не тезгар. И ете им ја исполнив и на двајцата желбата“,рече Благоја за „Репортер“.

фото Фејсбук/Благоја Грујовски

„Јас не ум таков како што ме зборат. Јас сум повлечен, дискретен човек. Сум превал и јас глупости како сите. Ми прилепувате секакви приказни, а мојот живот е ист како на другите“, истакна тој во разговорот за „Репортер“.

фото Фејсбук/Благоја Грујовски

„Едната жена беше 12 години помлада од мене, другата е 24. И децата ми се така, сè е во знакот на 12 и сè е во знакот на тигар“, истакна пејачот.

фото Фејсбук/Благоја Грујовски

Инаку Благоја никогаш претерано не ги експонира членовите на своето потесно семејство, па навистина се малкумина оние на кои им се познати детали од неговиот приватен живот. Тој со неговата сопруга, која е дваесет години помлада од него, само одвреме-навреме се појавува во јавноста.

фото Фејсбук/Благоја Грујовски

Тој во 2009 година се ожени со 20 години помладата Ирена. Тие беа во врска 2 и пол години и Ирена беше во шестиот месец од бременоста на свадбата.

фото Фејсбук/Благоја Грујовски

Од бракот со Ирена го имаат синот Марко, но својата приватност ја кријат од очите на јавноста.

фото Фејсбук/Благоја Грујовски

 

Инаку ова е втор брак за Благоја. Тој претходно десет години беше во брак со ТВ презентерката Татјана Стојановска со која го имаат синот Матеј. Пред неколку дена Благоја објави фотогафија на својот Фејсбук профил и откри дека Матеј наполнл 24 години.

фото Фејсбук Татјана Стојановска

Истото важи и за Татјана, иако со години е јавна личност таа своето семејство и приватноста си ги чува за себе, но во една прилика таа покажа како изгледа нејзиниот син и напиша дека е нејзина гордост.
Татјана и Благоја Грујовски се разделија во 2007 година. Тогаш изјавија дека решиле оти подобро ќе функционираат раздвоено и остануваат во пријателски односи.

фото Фејсбук Татјана Стојановска

Благоја во повеќе наврати има истакнато дека неговото семејство му е најголема поддршка во животот.

фото Фејсбук/Благоја Грујовски

Помеѓу него и неговата поранешна сопруга Татјана се уште постои одлична комуникација. Тие и покрај разводот останаа во добри односи, како заради воспитанието и грижата ко нивното заедничко дете, така и заради воспитанието и културата кои и самите ги поседуваат.

фото Фејсбук/Благоја Грујовски

Матеј исто така е близок со својот татко, но и со неговиот полубрат кон кого се однесува како вистински постар брат.

фото Фејсбук/Благоја Грујовски

За разлика од Татјана која важи за една од најпознатите телевизиски лица во Македонија, сегашната сопруга на Благоја ретко се појавува во јавноста. Тие својата приватност скржаво ја чуваат од медиумите и не сакаат публицитет, па вистинска реткост е да ги видиме заедно.

фото Фејсбук/Благоја Грујовски
фото Фејсбук/Благоја Грујовски
фото Фејсбук/Благоја Грујовски
фото Фејсбук/Благоја Грујовски
фото Фејсбук/Благоја Грујовски

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close