Кафе муабет

Сега е јасно зошто Драгана Мирковиќ никогаш не сме ја виделе во костим за капење- пејачката откри детали кои досега никој не ги знаеше!

Не сакала да гради кариера со скандали...

Една од најголемите музички ѕвезди на Балканот, Драгана Мирковиќ важи за пејачка која има повеќедецениска кариера без скандали!

фото инстаграм/Драгана Мирковиќ
Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Многу пејачи се тркаат да ги покажат своите згодни тела, некои дури објавија и свои разголени фотографии. За некои тоа беше отскочна даска во нивните кариери, привлекувајќи внимание кон себе.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Иако важеше за една од најубавите пејачки на естрадата, никогаш немавме можност да видиме фотографија на која Драгана Мирковиќ позира во костим за капење.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Многумина беа изненадени од ова, бидејќи ваквата појава е вистинска реткост.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

– На естрадата сум 34 години и никој досега немал слика од мене во костим за капење. Кога ме викаа да се сликам, јас секогаш одбивав. Не сум модел и како пејачка мислам дека не треба да се сликам во костим за капење. Мене ми беше непријатно, искрено – изјавила Драгана за емисијата Ексклузив.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Драгана Мирковиќ живее во голем луксуз и богатство, но никогаш не се пофалила. Таа секогаш ја истакнуваше својата скромност како една од нејзините најголеми доблести. Со оваа изјава таа само го потврди тоа.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Скромноста ја наследија и нејзините деца!

Децата на пејачката Драгана Мирковиќ и Тони Бијелиќ секогаш се криеле од очите на јавноста, а пејачката со години успешно ја крие приватноста на своето семејство.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Меѓутоа, ќерката на Драгана, Манеула неодамна го отклучи својот Инстаграм профил и оттогаш привлекува големо внимание.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Мануела пред неколку дена го прослави својот 20-ти роденден, а во приказната сподели неколку фотографии од прославата.

фото инстаграм/Мануела Бјелиќ

Имено, Мануела за оваа пригода облекла едноставен розов, светкав фустан и бели патики, додека тортата била украсена со разни детали. На дното имаше кристали, цвеќиња имаше низ целата торта, а на врвот е сина птица.

фото инстаграм/Мануела Бјелиќ

Роденденот на Мануела прв и го честиташе нејзиниот брат Марко, кој објави заедничка слика и остави емотикон срце.

фото инстаграм/Марко Бјелиќ

И Марко предизвика големо внимание во јавноста а Драгана еднаш откри дека работел како сметководител кај пријател.

фото инстаграм/Мануела Бјелиќ

-Мануела е поинаква, повлечена е, таа е мое бебе.Моите пријатели велат дека е девојка со најубави очи и најчиста душа.Тие се нормални деца што е најубав комплимент денес. Не се разгалени, тие не патат за брендови, јас дури еднаш ја замолив ќерка ми да облече еден од моите фустани затоа што е малку поексклузивен и брендиран, а таа не сакаше да слушне, срам и е другарките да ја видат во него.Таква е таа“, изјави Драгана за Стори.

фото инстаграм/Мануела Бјелиќ

„Кај нас доаѓа друштво од различно потекло, а пред се пријателите ни се претежно луѓе со некоја просечна плата. Нашите деца се свесни за парите и веќе имаа можност да заработат. Марко на пример се занимаваше со сметководство. Мануела работеше на рецепција три месеци, доволно за нејзината возраст да стекне искуство и работни навики. Тоа беше нивна желба да работат, ние не ги принудивме на тоа“, вели Драгана Мирковиќ.

фото инстаграм/Мануела Бјелиќ
фото инстаграм/Мануела Бјелиќ
фото инстаграм/Мануела Бјелиќ

Пред извесно време излезе веста дека Марко кој навистина изгледа како холивудски актер, и задава уште една мака на Драгана бидејќи сите млади пејачки сакаат да го заведат нејзиниот син!

фото инстаграм/Марко Бјелиќ

Како што објавија српските медиуми тој е опасен фраер во Виена и многу девојки лудуваат по него, но Марко сепак сака да ужива во тинејџерскиот живот!

фото инстаграм/Марко Бјелиќ

Неодамна тој наполни 21 година, се запиша на Економски факултет, а хоби му е возење брзи автомобили.
Речиси сите млади пејачки останаа без текст кога видоа каков фраер е синот на Гага, па сега се тркаат која ќе успее да го освои и да и биде снаа на познатата пејачка!

фото инстаграм/Марко Бјелиќ

Иако Марко засега бега од сцената Драгана неодамна била во Белград, па пејачките ја задевале и прашувале за нејзиниот син, некои дури ја молеле да ги запознае со него, а таа само се насмевнала и рекла дека не сака да се меша.

фото инстаграм/Марко Бјелиќ

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close