Кафе муабет

Северина ги шокираше фановите со оваа фотографија: Пејачката во прегратка со бебенце- ова е најубавиот момент!

„Клучот за животот е во ваша рака“, напиша пејачката во описот на фотографијата на која нежно го гушка малото момче...

Познатата хрватска ѕвезда, пејачката Северина ги изненади своите фанови кога сподели фотографија на својот профил на Инстаграм каде позира со бебе во раце, пишува Index.hr.

Фото Инстаграм/Северина
Фото Инстаграм/Северина
Фото Инстаграм/Северина

„Клучот за животот е во ваша рака“, напиша пејачката во описот на фотографијата на која нежно го гушка малото момче, кое според она што може да се забележи нема повеќе од неколку недели.

Фото Инстаграм/Северина

Во објавата, Севе ја означи својата 30-годишна внука Миа Поповиќ, а во хаштагот откри дека бебето се вика Адријан.

„Најубавиот момент засекогаш“, „Преслатка си“, „Прекрасна слика“, „Слатка“, напишаа следбениците на Северина.

„Нашето злато“, напиша Ива Радиќ.

Фото Инстаграм/Северина
Фото Инстаграм/Северина

Инаку, Северина е многу поврзана со нејзината внука, а минатата година и испрати емотивна роденденска честитка.

Фото Инстаграм/Северина
Фото Инстаграм/Северина

За потсетување, пејачката минува низ тежок период поради тоа што и беше одземено старателството врз синот Александар кој го доби во бракот со бизнисменот Милан Поповиќ.

Неодамна во ексклузивното интервју за српски Телеграф, Милан ја откри вистината за борбата за неговиот син Александар.

Фото Инстаграм/Северина

Иако долго време не сакаше да коментира ништо, имајќи предвид дека постапката е тајна бидејќи се работи за малолетно дете, тој се одлучи на овој чекор поради серијата невистинити изјави за самата постапка, кои беа објавени во јавноста од пејачката и нејзиниот правен тим.

Фото Инстаграм/Северина

Имено, по сослушувањето во судот во Сплит, во јавноста се појави информација дека детето се изјаснило дека сака да живее со својата мајка. Милан за српски Телеграф откри за што точно станува збор.

Фото Инстаграм/Северина

– По завршувањето на рочиштето, адвокатот на Северина Којиќ им се обрати на медиумите и, иако постапката е тајна за јавноста, тој селективно го претстави текот на постапката, и изјави дека детето се изјаснило дека сака да живее со својата мајка. Според досегашната пракса, децата од разведени родители во речиси 100% од случаите изјавуваат дека сакаат да живеат со својот татко и мајка. Нека тато и мама бидат повторно заедно. Секоја друга изјава на детето е осомничена за манипулација со детето од страна на еден од родителите. Лицето кое го испрашувало детето го сторило тоа без судска наредба или друго стручно тело, напротив, стручните тела ја предупредиле дека тоа е штетно за детето. Таа го донесе извештајот на самото сослушување, што обично се прави кога не сакате да и дадете шанса на другата страна да го коментира тој извештај и се што е напишано во извештајот е прилагодено за да има корист мајката на детето. Истото лице се огради од нејзиниот извештај велејќи дека не може да гарантира дека оваа изјава на детето е автентична. Се надевам дека наскоро и ова лице ќе биде гонето, бидејќи тоа што го направи е исто така злосторство. Исто така, сметам дека оваа изјава ќе беше отфрлена, како недозволива како доказ, со оглед на тоа дека детето е во конфликт на лојалност, доколку експертите имаа можност да ја коментираат оваа изјава.

Фото Инстаграм/Северина

Дали е вистина дека поднесовте кривична пријава против Северина токму затоа што вашето дете беше испрашувано, а неговата изјава сега е дел од случајот во окружниот суд во Сплит?

– Да, точно е, поднесов нова кривична пријава бидејќи мајката го убеди детето што да каже. Мислењето на детето е сосема различно од она што беше претставено на судот. Со оглед на тоа дека детето е во судир на лојалност, судот не треба да го земе мислењето на детето како авторитетно во донесувањето на својата одлука. Ако го стори тоа, тоа ќе биде судска одлука спротивна на одредбите на законот.

Фото Инстаграм/Северина

Милан вели дека Александар сега е доволно голем и речиси за се што се случува се информира од медиумите.

– Го заштитувам мојот син на сите можни начини од изложување на целата оваа тема. Целосно го посветив животот на нашиот син. Се надевам дека судот на крајот ќе донесе правна одлука.

Фото Инстаграм/Северина

Она што е интересно е дека во последните 20 месеци, за кои пишуваа медиумите, грижливата мајка воопшто не ги искористи термините за да биде со детето. Неодамна, кога и понудив да го земе детето кај неа, таа ми одговори дека не е моја дадилка да го чува моето дете додека сум на пат, посочи Милан.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close