Кафе муабет

Сваќата ми прати месо и еве што ми кажа -Пеја воодуштевен од врската на неговиот син и Наташа Родиќ !

Семејството Родиќ и нивната мајка Данијела е прекрасна жена и вистинска дама, а во исто време и одлична работничка...

Се повеќе се шират гласини за врската помеѓу синот на пејачката Злата Петровиќ и Јован Пејиќ и Наташа Родиќ.

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ
Фото Инстаграм/Јован Пејиќ
Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

Данијела Родиќ ми испрати килограм месо и ми рече: Злата е вознемирена што Родиќ е постара од нејзиниот син, а Пеја е воодушевен!

Фото Инстаграм/Злата Петровиќ

Меѓутоа, наводно ништо не се случило меѓу нив освен флертување. Но неодамна синот на пејачката и најстарата сестра Родиќ се сретнаа на прославата на раѓањето на синот на Мирко Шијан и Бојана Родиќ и искрите наводно повторно се запалија а Злата наводно реагираше бурно и му посочи на Јован да се држи подалеку од Наташа за што многу се зборува.

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

Сега таткото на Јован, водителот Зоран Пејиќ Пеја, е воодушевен од тоа дека негова снаа може да биде Наташа Родиќ.

Фото Принтскрин

– Да бидам искрен, никој од моите родители не ми кажуваше за мојот љубовен избор. Не се мешам. Семејството Родиќ и нивната мајка Данијела е прекрасна жена и вистинска дама, а во исто време и одлична работничка – започна тој.

Фото: Инстаграм/ Наташа Родиќ
фото инстаграм/Наташа Родиќ

-Добив подарок од неа, таа ми испрати килограм месо и ми рече: „Никогаш не знаеш, можеби ќе се спријателиме“. Ја поддржувам секоја љубов, ако ја сака, Наташа е добредојдена во нашиот дом. Јас не сум од оние татковци што ќе му рече на својот син нешто за неговиот избор и „јас сум со жена 20 години помлада од мене“, јас секогаш ќе го поддржувам – рече Пеја.

Фото Инстаграм/Зоран Пејиќ

Инаку, Злата не е воодушевена што на нејзиниот син му се допаѓа најстарата сестра Родиќ, токму поради разликата во годините.

– Не верувам дека Злата би имала нешто против Наташа и Родиќ. Таа секогаш ја поддржува љубовта. И јас и таа имавме помлади и постари партнери, па не би било паметно да му рачаме нешто на нашиот син, додава Пеја.

Фото Инстаграм/принтскрин

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close