Кафе муабет

Сања откри се за девојките од групата „Ураган“: Повеќе не крие, ова е вистината за односот со Ксенија и Ивана!

Вели дека одлично се согласуваат...

Многумина ја запознаа Сања Вучиќ како дел од групата „Ураган“ каде и доживеа најголем успех кога станува збор за кариерата, но малкумина знаат дека таа всушност има богата музичка кариера.

Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ

Сања Вучиќ посетуваше основно и средно музичко училиште во родниот Крушевац, каде пееше извесно време во црковниот хор и етно ансамбл. За време на средношколските денови, таа настапуваше со разни бендови, но со нејзиното доаѓање во Белград направи голем пресврт во музичката кариера.

Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ

Прво настапи со бендот „Заа“, со кого сними албум, а како соло пејачка успеа да ја испроба среќата на Евровизија во 2010 година со песната „Збогум“.

Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ

Таа го зазеде 18 -то место, а по популарниот натпревар, започна да гради соло кариера додека не стана членка на групата „Ураган“.

Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ

Многу се шушкаше за односот на девојките откако се распадна групата, но сега убавата црнка реши да си ја отвори душата и искрено проговори за односот со Ивана и Ксенија.

Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ

Во врска со нејзината кариера вели дека групата „Ураган“ била отскочна даска, па сега авторската песна која ја отпеа пред неколку месеци, доживеа голем успех.

Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ

– Не би ја менувала кариерата. Сè има своја цел во животот и затоа верувам дека мојата кариера се движеше во вистинска насока. Групата „Ураган“ имаше голем успех, јас бев дел од неа, па зошто да сменам нешто. Задоволна сум од тоа како се развива.

Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ

– Новите членови не се наша замена, туку нова генерација на групата. Тие секако ќе донесат некоја своја нова енергија која публиката ќе ја сака исто како и нас. Кога станува збор за мојата работа во групата,  бев посветена како и сите ние кои на кој било начин бевме дел од брендот „Ураган“. Секогаш дававме се од себе, се трудевме и работевме да бидеме најдобри за нашата публика и обожаватели.

Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ

За Ивана и Ксенија откри дека се во одлични односи.

Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ

– Имаме одлични односи. И помогнав на Ивана со нејзината соло песна, напишав дел од текстот, а со Ксенија секако ќе соработувам кога ќе има потреба. Ако се појави можност, зошто да не, никогаш не знаете каков вид на обединување може да се случи, рече Сања за Азра.ба.

Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ

Инаку Сања неодамна го покажа своето ново момче Ненад Цицмил, кој е сопственик на луксузен ноќен клуб во Србобран, каде Сања неодамна настапуваше со групата „Ураган“.

Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ
Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ
Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ
Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close