Кафе муабет

Сања Кужет ја знаат сите, а еве кој е нејзиниот прв сопруг- се разведоа по една година!

Кума беше Лепа Брена

Многумина коментираат за нејзиниот физички изглед а таа често добива и комплименти поради нејзиното извајано тело…

Водителката на „Ѕвездите на Гранд “, Сања Кужет важи за една од најатрактивнте жени во регионот.

foto instagram
foto instagram
foto instagram

Многумина коментираат за нејзиниот физички изглед а таа често добива и комплименти поради нејзиното извајано тело.

foto instagram
foto instagram

Како водителка на најголемото музичко шоу во регионот таа запознава многу млади атрактивни натпреварувачки но истакна дека нема проблем со тоа и додаде дека за неа е најважно да биде професионална во својата работа.

foto instagram
foto instagram
foto instagram

– Натпреварувачите секоја година се помлади и помлади, а јас стареам и затоа немам проблем со тоа бидејќи некои од нив можат да бидат мои деца. За мене е важно секогаш да бидам на висина на задачата во професионална смисла, со енергија, насмевка, а потоа доаѓа оној визуелен момент кој многумина го забележуваат и мислам дека завршивме одлична работа за овие 6 сезони. Во една прилика изјавив дека до сега носев над 300 фустани, затоа ми е чест и задоволство што има уште коментари, а штом ги има, тоа значи дека на публиката и се допаѓам – рече Сања.

foto instagram
foto instagram

За потсетување Сања Кужет беше во брак со член на обезбедувањето на сопственикот на ТВ „Пинк“, Жељко Митровиќ, Зоран Пипер, со кого го доби синот Андрија.

фото Facebook
фото Facebook

Кума на првата венчавка беше фолк sвездата Лепа Брена.

фото Facebook

Во тој период, Сања работеше на ТВ „Пинк” како метео презентер.

Водителката зборуваше за нејзиниот поранешен сопруг пред неколку години.

foto instagram
foto instagram
фото Facebook

– Се дружевме две години, а потоа се заљубивме, потоа се земавме, родив дете, се разведовме, но сепак останавме пријатели … После една година брак, јас и Зоран се разделивме убаво, хумано. Можеби на некои им изгледа смешно, но кај нас сè функционира беспрекорно, само ние не сме во брак. Андрија и тој се гледаат, тие имаат нормален контакт, ние мора да функционираме заради детето и сакаме таа комуникација да биде што е можно подобра. Немаше љубоморни сцени, немаше суета – рече тогаш водителката.

foto instagram

За потсетување, Сања Кужет сега е во брак со Немања Жjивојиновиќ.

Таа во една друга пригода и објасни и кога и како ја донесе одлуката за втор брак, откако првиот не беше успешен.

фото инстаграм

„Втор пат се одлучив за брак кога повторно ја препознав љубовта во која што верувам“, изјави Сања.

Нивната љубовна приказна е исто така многу интересна, бидејќи започнала кога се запознале на летен одмор пред 10 години, а долги години потоа, решиле да го претворат своето пријателство во нешто посериозно.

foto instagram
foto instagram
foto instagram

– Првиот пат беше кога бевме многу млади, јас имав 21, тој 23, се сретнавме на Крит, се беше случајност. Се видовме во авионот, а потоа таму, по околу 3, 4 дена, стапија во контакт, неговото и моето друштво, запознавајќи се и до крајот на летото сите заедно се забавувавме. Се разбира, тогаш тоа беа пријателски односи, а всушност тогаш не се случи ништо значајно, само со враќањето во Белград и продолжувањето на дружењето, се појавија некои симпатии, па тоа беше кратка врска од тој период од животот. Тоа беше убав летен одмор од кој произлегоа големи пријателства- рече Сања, која од летниот одмор остана во контакт со целото друштво и додаде:

foto instagram
foto instagram
foto instagram

– Врската не беше изгубена затоа што некој од тоа друштво секогаш комуницирал со некого, и така настана идејата да се собереме. Тоа беше само момент на среќни околности, бидејќи мали беа шансите да се појавам таа вечер на тој договорен пијалок, можеби немаше да излезам, а потоа во последен момент си реков па ајде да излеземе. На крајот, се подготвив и заминав, и така некако се отворија темите, имав можност да запознаам апсолутно нов Немања, иако тој беше многу културен млад човек од тој период, тој факт не се смени, но кога Зборувам за зрелоста, тие се апсолутно двајца различни луѓе. Што е нормално, маж на 23 години и човек што го запознав 10 години подоцна е огромна разлика.

foto instagram

– Нашите патишта повторно се вкрстија, некои почести видувања, пиење кафе и всушност фактот дека пред вас е човек што ве сака и кој е апсолутно на негово место, се случи тоа што е најважно, хемија и љубов – рече водителката.

foto instagram
foto instagram

Инаку, Сања и Немања имаат син Страхија додека од првиот брак таа го има синот Андрија.

foto instagram

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close