Кафе муабет

Сања Кужет раскажа се за најболниот момент во животот: “Синот ми беше во болница а јас морав да се смеам и да ги водам”- “Ѕвездите на Гранд”

Секогаш е позитивна и насмеана...

Популарната водителка Сања Кужет важи за една од најубавите жени во регионот. Таа многу професионално ја извршува својата работа, поради што долги години гради успешна кариера.

фото инстаграм/Сања Кужет

Сепак, Сања Кужет во долгогодишната работа се соочи со многу добри но и лоши моменти.

фото инстаграм/Сања Кужет

Години наназад ја гледавме покрај колегата Воја Недељковиќ во најпопуларното натпреварувачкко музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“.

фото инстаграм/Сања Кужет

Без разлика на сите приватни случувања и проблеми, водителката секогаш мораше да биде насмеана на големата сцена на оваа шоу програма.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

-Имавме ситуација кога постариот син на Сања падна и ја дупна главата. Во тој момент ја снимавме емисијата и се јави мајката на Сања и и кажа што се случило. Ја повикав сопругата која е во медицината и познава многу лекари, па ја повикаа Сања, сето ова се случи на снимањето. Токму во тој момент Сања излегуваше на сцената, се присети Воја гостувајќи во емисијата „Ѕвездите на Гранд Специјал“.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

– Во тој момент имаше сериозен потрес на мозокот. Тоа беше само една од ситуациите, но кога ја гледате емисијата, немате поим што се случило. Тоа е една од оние работи што само треба да ги скриеме. За време на снимањето на сите овие години изгубивме многу драги луѓе, имавме сериозни лични загуби, објасни Сања и додаде:

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

– Имаше многу моменти кога бевме емоционално расеани, а сепак моравме да се смееме. Кога бев помлада ми беше полесно да работам, потоа ми се случуваа само убави работи. Со годините дојдоа и болните, дојдоа и тажните моменту. Сцената, музиката сè уште беа таму и шоуто мора да продолжи, истакна Сања.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Да потсетиме, атрактивната водителка Сања Кужет беше во брак со член на обезбедувањето на сопственикот на ТВ „Пинк“, Жељко Митровиќ, Зоран Пипер, со кого го доби синот Андрија.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Имено, првиот сопруг на Сања Кужет, Зоран Пипер, се заљуби во неа на прв поглед и беше многу упорен да ја освои. Сања и Зоран беа заедно пред десет години, тие најпрво се дружеа две години, а потоа се забавуваа неколку месеци, а потоа својата љубов ја крунисаа со брак. За жал, нивниот брак не траеше и тие се разведоа по една година.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Сања Кужет сега е мажена за Немања Живојиновиќ со кого го доби синот Страхиња.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет
фото инстаграм/Сања Кужет
Фото Инстаграм/ Сања Кужет
Фото Инстаграм/ Сања Кужет
Фото Инстаграм/ Сања Кужет
Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close