Кафе муабет

Сања Кужет блесна во венчаница како од бајките- водителката никогаш не била поубава, оваа фотографија ги изненади сите

Сања позираше во венчаница...

Aтрактивната водителка на „Ѕвездите на Гранд“ Сања Кужет долги години го крие својот сопрг од очите на јавноста.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Таа не сака многу да зборува за својот приватен живот па она што се знае е дека Немања Жjивојиновиќ е втор сопруг на водителката.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Имено кога станува збор за приватниот живот јавноста никогаш не дозна каква невеста беше Сања Кужет, со оглед на тоа дека нема ниту една фотографија јавно од тој ден.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Венчаницата на Сања Кужет никогаш не е видена, исто како и деталите од церемонијата.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Сега се појави фотографија од водителката на емисијата „Ѕвездите на Гранд“ на која таа носи венчаница, а сите кои ја виделе се согласуваат дека и стои беспрекорно.

Но, венчаницата на Сања Кужет на фотографијата не била наменета за нејзината свадба. Облечена во оваа венчаница Сања била забележана на фестивалот Wedding Weekend кој пред неколку години се одржувал во Белград, а за чија промоција Сања го облекла токму овој фустан.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Венчаницата на Сања Кужет служеше, значи, за промотивни цели, додека онаа што таа носеше на нејзината свадба беше добро сокриена од пошироката јавност. Како што рекла еднаш, договорот меѓу неа и нејзиниот сопруг е тој дел од животот да го задржат за себе.

фото инстаграм/Сања Кужет

– Направив пресек меѓу приватниот и деловниот живот. Сите мои профили на социјалните мрежи се деловни, тоа е наша заедничка желба. Тој дел од животот е во нашите срца. Не би сакала да давам премногу од себе – изјавила Сања.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Нивната љубовна приказна е исто така многу интересна, бидејќи започнала кога се запознале на летен одмор пред 10 години, а долги години потоа, решиле да го претворат своето пријателство во нешто посериозно.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

– Првиот пат беше кога бевме многу млади, јас имав 21, тој 23, се сретнавме на Крит, се беше случајност … Се видовме во авионот, а потоа таму, по околу 3, 4 дена, стапија во контакт, неговото и моето друштво, запознавајќи се и до крајот на летото сите заедно се забавувавме.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Се разбира, тогаш тоа беа пријателски односи, а всушност тогаш не се случи ништо значајно, само со враќањето во Белград и продолжувањето на дружењето, се појавија некои симпатии, па тоа беше кратка врска од тој период од животот. Тоа беше убав летен одмор од кој произлегоа големи пријателства- рече Сања, која од летниот одмор остана во контакт со целото друштво и додаде:

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

– Врската не беше изгубена затоа што некој од тоа друштво секогаш комуницирал со некого, и така настана идејата да се собереме. Тоа беше само момент на среќни околности, бидејќи мали беа шансите да се појавам таа вечер на тој договорен пијалок, можеби немаше да излезам, а потоа во последен момент си реков па ајде да излеземе. На крајот, се подготвив и заминав, и така некако се отворија темите, имав можност да запознаам апсолутно нов Немања, иако тој беше многу културен млад човек од тој период, тој факт не се смени, но кога Зборувам за зрелоста, тие се апсолутно двајца различни луѓе. Што е нормално, маж на 23 години и човек што го запознав 10 години подоцна е огромна разлика.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

– Нашите патишта повторно се вкрстија, некои почести видувања, пиење кафе и всушност фактот дека пред вас е човек што ве сака и кој е апсолутно на негово место, се случи тоа што е најважно, хемија и љубов – рече водителката во една прилика.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Како што пишуваат српските медиуми, Немања е бизнисмен, директор на маркетинг во една автомобилска куќа.

Водителката неодамна призна дека со него била во врска и во адолесцентите денови, но тој не е нејзиниот прв маж.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Една информација која не е позната во јавноста е дека на почетокот на нашите дваесетти бевме во емотивна врска. Кога по десет годни повторно се сретнавме, го прескокнавме тој вовед и запознавањето“, изјави Сања неодамна.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Таа во една друга пригода и објасни и кога и како ја донесе одлуката за втор брак, откако првиот не беше успешен.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

„Втор пат се одлучив за брак кога повторно ја препознав љубовта во која што верувам“, изјави Сања.

фото инстаграм/Сања Кужет

Инаку, Сања и Немања имаат син Страхија додека од првиот брак таа го има синот Андрија.

фото инстаграм/Сања Кужет
Фото Инстаграм/ Сања Кужет
фото инстаграм/Сања Кужет

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close