Кафе муабет

САША ПОПОВИЌ СЕ ПОДНОВИ СО НОВ АВТОМОБИЛ! Искешира 230.000 евра за нова “МЕЧКА” (ФОТО)

Си купи нов автомобил...

Поранешниот сопственик на „Гранд“, Саша Поповиќ ужива во пензионерските денови и паметно ја троши пензијата.

фото принтскрин/Папарацо Лов

Тој сега реши да се почести со нова бесна машина за која искешира неверојатни 230.000 евра.

фото принтскрин/Папарацо Лов

Веќе е познато дека Поповиќ е љубител и колекционер на сериозни и ретки примероци на автомобили, главно спортски.

фото принтскрин/Папарацо Лов

Имено, Саша Поповиќ во текот на еден работен ден бил следен од екипата на „Папарацо лов“, а по завршувањето на обврските на Гранд, Поповиќ се упатил на плац за автомобили.

фото принтскрин/Папарацо Лов

Таму Саша купил нов убав автомобил и си ја дополнил колекцијата за автомобили „мерцедес“ од дури 230.000 евра.

фото принтскрин/Папарацо Лов

Поповиќ извозе круг со новата машина, а потоа тргна да ги извршува своите секојдневни обврски.

ФОТО: Саша Поповиќ / Инстаграм

Откако долгогодишните пријатели и соработници Саша Поповиќ и Лепа Брена наводно ја продале продуцентската куќа, Саша сакал да одмори во пензија, но сфатил дека тоа нема да му биде толку интересно.

ФОТО: Саша Поповиќ / Инстаграм

– Три години сум во пензија, но бидејќи не можам да живеам без работа, се уште ги водам „Ѕвездите на Гранд“. Баба Ванга ми кажа дека ќе умрам на 86 години, што значи дека имам уште 18 години да уживам. Решив да го искористам тоа време за да возам автомобили што ми се допаѓаат. Најмногу ми се допаѓа џипот „Мерцедес МЛ“ од 2007 година, кој го купив од Германија – изјавил Поповиќ за „Информер“.

ФОТО: Саша Поповиќ / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close