Кафе муабет

Саша Поповиќ е оган во кревет, ме фати пред тоалет: Злата Петровиќ ги откри сите детали од страсната врска!

Пејачката призна дека Сале бил добар во кревет...

Познато е дека поранешниот директор на Гранд, Саша Поповиќ беше голем заводник, а малкумина знаат дека тој ја заведуваше и пејачката Злата Петровиќ, која откри детали од врската.

фото инстаграм/Злата Петровиќ

Неда Украден во својата книга „Zora je svanula“ откри дека некогаш била во врска со Саша Поповиќ, како и дека Лепа Брена и била љубоморна, а веднаш по нивното раскинување Саша се впушти во врска со Злата Петровиќ. Иако никогаш не криеја дека се заедно, за деталите не зборуваа јавно.

фото инстаграм/Злата Петровиќ

Тие двајца често се сеќаваат на тој период, дури и пред сопругата на Саша Поповиќ, Сузана Јовановиќ, која воопшто не и сметала на нивната врска. Злата еднаш откри дека бакнежот меѓу неа и Поповиќ се случил на прославата на 18-тиот роденден на Светлана Цеца Ражнатовиќ во 1991 година.

фото инстаграм/Злата Петровиќ

„Тој дојде кај Цеца од концерт на Харис Џиновиќ, тој ден бев деверица на свадба во Вршац, а другарка ми Милица ми рече: „Ајде! душо, ајде да застанеме малку кај Цеца. Сигурно е лудо. Јас и одговорив: „Па, како ќе одам таму, разбушавена, размачкана, шминката ми е уништена“, бев никаква, затоа што танцував цел ден на свадба и сакав само во пет часот наутро да одам на друга забава. Но, таа ме убеди и застанавме“, се присети Злата во една прилика и истакна дека таа вечер била најубава во нејзиниот живот.

фото инстаграм/Злата Петровиќ

„Влегуваме ние две и првиот што го видов беше Поповиќ. Тоа беше како гром да ме погоди во средина на стомакот. Гледам како некои танцуваат околу него, а тој гледа во мене па очилата му паднаа на нос. Ги намести наочарите и продолжи да зјапа, а и јас. Одам во тоалет, а тој ме следи. Ме застанува пред врата и ми дава комплименти дека изгледам убаво. Го прашувам што пропуштам, а тој од ведро небо ми вели: се презиваш Поповиќ. Тој ја испрати пејачката дома и седна до мене, таму разменивме фиксни броеви, по што ме бркаше еден месец“, рече таа тогаш и додаде:

фото инстаграм/Злата Петровиќ

„Ме изведе на вечера во хотел. Беше спектакл. Нарачав ракија и пилешки џигери во сланина и тоа го воодушеви. Ми откри дека се забавувал со некоја будала која била вкочанета и само барал да ја однесе на ракчиња па тој останувал гладен. Толку се заљуби во мене што не можеше да помине ниту еден ден а да не се видиме. Беше прекрасен, посветен, внимателен. Мило ми е што и денес сме одлични пријатели. Ја сакам и многу ја ценам неговата сопруга, а Сале е голем професионалец и најдобар човек на светот“, изјави пејачката и откри каков бил во кревет.

фото инстаграм/Злата Петровиќ

„Сале и јас бевме заедно две години. Мислам дека тогаш беше директор на „Зам“ и работеше со „Слатки грех“. Се гледавме кога имавме прилика, често кај него во Нови Сад. Но, тој беше и остана убав. Веќе таков човек не се раѓа мајки мои. До него се чувствував како принцеза. Оган е во кревет! Ах што зборам?!Никогаш не ми беше важно дали е добар или лош во кревет. Мажите никогаш не ме привлекувале поради тоа какви се во кревет. Ги сакав нивните квалитети, а Сале ми одговараше на мојата енергија“, изјави пејачката која по оваа врска се омажи за водителот Зоран Пејиќ со кој има син, Јован.

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

Злата тогаш откри дека Лепа Брена се вратила од Бугарија со Сале за да види која е девојката на нејзиниот пријател.

фото инстаграм/Злата Петровиќ

“Требаше да останат во Бугарија скоро еден месец. Сепак, Поповиќ беше толку приврзан за мене што по два дена побара да се врати во Србија да ме види. Брена беше зачудена, мораше да дојде и таа да види по кого другарот ја изгуби главата? Тогаш живеев во мала куќарка од 30 квадрати каде што шетаа глувци. Дојдоа, а јас се шлогирав. Подготвив грав и ги угостив со мајка ми во мојот скромен дом, заклучи Злата.

Фото Инстаграм/Лепа Брена

Сепак животот имал други планови за нив и наместо да се венчаат, раскинале.

ФОТО: Саша Поповиќ / Инстаграм

Оваа тогаш неславно завршена љубовна приказна беше крунисана со дуетот „Хороскоп“, пренесува „Свет“.

ФОТО: Саша Поповиќ / Инстаграм

Дека Сузана и понатаму е неговата вистинска и судбинска љубов говори и долгогодишната љубовна приказна во која уживаат со години и од која ја имаат ќерката Александра, како и тоа што синот на Сузана од првиот брак, Даниел, бил прифатен од Сале како свој.

ФОТО: Саша Поповиќ / Инстаграм

Сопругата очигледно не го обвинува Саша за романсата со колешката, а како што еднаш и самата истакна, верува дека токму Злата им донела среќа на неа и на Саша.

ФОТО: Саша Поповиќ / Инстаграм

– Злата ми помогна да се омажам за Саша. На нејзината свадба јас бев таа што го фати бидермаерот. Веднаш потоа се омажив за Саша – изјави во една прилика Сузана.

фото инстаграм/Саша Поповиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close