Кафе муабет

Само два месеци по породувањето таа е вистинска “БОМБА”: Пејачката замина на прошетка со ќерка си и ги добра сите погледи!

Пред два месеци ја донесе на свет ќерката Катја...

Пејачката Катарина Грујиќ се породи пред само два месеци кога роди ќерка а веќе изгледа совршено.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Сега Катарина беше уловена со ќерката, а она што веднаш може да се забележи е дека пејачката брзо се врати во форма.

фото принтскрин

Екипата на Папарацо лов ја фати Ката во прошетка, а пејачката носеше хеланки и маица.

Според совршената линија многумина претпоставуваат дека пејачката можеби почнала да тренира.

фото принтскрин

Катарина и нејзиниот сопруг Марко Гобељиќ уживаат со својата наследничка, а неодамна се пофалија и со новиот имот што го купија.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Тие заедно со нивната ќерка Катја наскоро ќе се вселат во пентхаус кој се наоѓа во населбата каде што веќе живеат и многу познати личности, па Ката и Гобељ ќе бидат првите соседи Новак Ѓоковиќ, Саша Ковачевиќ, Марија Шерифовиќ, Милица Павловиќ и многу други.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Откако Катарина се породи во декември 2021 година и роди наследничка, пејачката и фудбалерот живееја со малата Катја во куќата на родителите на Ката во Вождовац.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Сепак, набрзо ќе се преселат во сопствен стан, а пејачката на социјалните мрежи се пофалила со погледот од новиот дом.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Бидејќи се решени да имаат максимална удобност, судејќи по фотографијата која неодамна се појави на социјалните мрежи, парот направил многу важен чекор, кој ќе биде пресуден за воспитувањето на малата Катја.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Сопругата на Марко Гобељиќ покрај тоа што позираше со хартии, објави и фотографија од станот, кој сега наводно е нејзин, и го снимила погледот на цел Белград.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Станот кој наводно Ката го добила на подарок чини 408.000 евра и е 102 метри квадратни во елитната населба „Вест 65“ во Нов Белград.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

– Ката е пресреќна! Вчера ме повика да ми се пофали дека од сопругот добила стан вели за српски Информер извор близок до парот.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

– Ката веќе избра мебел за станот. Нарачала кревети, маса и столови од странство, а сега гледа мебел за детската соба за нејзината ќерка Катја. Таа ми се пофали дека зградата во која ќе живее има базен. Таа сака да плива, но не оди на јавни базени поради гужвата. Наскоро секој ден ќе може да ужива пливајќи далеку од љубопитните очи, бидејќи базенот е само за станарите од зградата. За разлика од неа, Марко не е воодушевен од базенот, туку од теретаната во која планира да оди секој ден – вели изворот.
Пејачката не сакаше многу да зборува за нејзиниот нов дом.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

-Полека го средуваме имотот на кој ќе се преселиме наскоро, посебно ќе се посветиме на опремување на собата за нашата ќерка – изјави фолк ѕвездата.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Да потсетиме, Катарина и Марко се венчаа во септември минатата година на фармата Наташа Беквалац во Ченеј. На интимната церемонија присуствуваа само кумовите, членовите на семејството и најблиските пријатели. Не сакале да направат голема свадбена веселба, бидејќи пејачката била во шестиот месец од бременоста, но и поради пандемијата на коронавирус. Затоа во јуни ќе приредат голема свадба!

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close