Кафе муабет

Сале Тропико за прв пат проговори за врската на неговата поранешна и Марија Шерифовиќ: Еве дали Јована го остави поради нејзината колешка?

Откри дека тоа се невистини...

Минатата година во јавноста како бомба одекна веста дека по десет години брак се разведуваат Сале Тропико и пејачката Јована Пајиќ.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Во медиумите се ширеа различни гласини а една од причините за разводот наводно била врската на Јована со нејзината колешка, пејачката Марија Шерифовиќ.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Гласините сега станаа се погласни по заедничката посета на Марија и Јована на Верона а сега Сале Тропико за прв пат прозборе и се осврна на оваа многу чувствителна тема.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

– Немам коментар за тие глупости. Јас и Јована сме во контакт, но нема смисла да се зборува за ова бидејќи е невистина. Не сум шокиран кога ќе слушнам такво нешто бидејќи е непотребно – изјави Сале и додаде дека моментално е фокусиран на кариерата.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Марија Шерифовиќ и Јована Пајиќ неодамна прилично револтирани остро негираа дека имаат нешто повеќе од пријателство.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

– Пишувам, па бришам, па велам ме боли уво, но воопшто не ме боли. Никогаш ништо не негирав. И тука немам што, освен овие инсинуации и злонамерен наслов. Никому не му паднало на памет да не стави во овој контекст повеќе од една деценија, а кога ќе се разведеш, тогаш не си ничија работа, па секој може да си ја меша главата и да си лепи етикети како сака. Она што го слушнав за себе во изминатата година, ова е лимонада. Не сме во врска, но признавам, би било луда сензација! Ви предлагам да ме прашате конечно или ќе престанеме да се дружиме! Што мислите? – духовито реагираше Јована, по што следеше реакцијата на Марија:

фото инстаграм/Јована Пајиќ

-Со денови се пишуваат секакви гадости, лаги и клевети, без никаква проверка и аргументи. Тоа предизвикува голема штета на нас, кои сме омилени мети на ваквите текстови, но и на нашите семејства и пријатели. За тоа се грижат хуманоидните медиумски ајкули, желни за нашата крв и што повеќе читатели по секоја цена. Се чини дека сè е дозволено во таа хартиена гладијаторска арена. Таму нема фер-плеј и хуманост – рече Марија за невистините натписи на весниците.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Јована за јавноста откри дека се уште официјално не се разведени, а пред неколку месеци се шпекулираше за нивно помирување.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Тие имаат две ќерки и се трудат што повеќе да ја зачуваат својата приватност.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

“Тој сè уште не е мој поранешен сопруг. Мојот брак не беше “на изволте”, па мислам дека и мојот развод не треба да биде. За мене, тој валкан веш е катастрофа, кога луѓето ги користат медиумите за време на разводот да се испровоцираат. Тоа не е во ред, бидејќи децата кои се уште одат на училиште и се дел од едно друштво. Тогаш најмалку се води сметка како тие ќе поминат“, изјави Јована во емисијата „Пулсот на Србија“ на телевизија Курир.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

На прашањето на водителот Иван Гајиќ во каква врска се Јована и Сале, таа го потврди пишувањето на медиумите.

фото инстаграм/Jovana Pajic

„Ние сме во коректни, нормални и многу кооперативни односи, кои, всушност, луѓето треба да ги имаат кога имаат деца“, рече Јована Пајиќ.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close