Новости

Сакам дете, но не сакам партнер- Милица Павловиќ ги шокираше фановите со оваа изјава!

Пејачката наскоро ќе полни 30 години и вели дека е спремна да стане мајка

Милица Павловиќ важи за една од најатрактивните пејачки во регионот. Својата кариера ја започна во „Ѕвездите на Гранд“, таа сакаше кариера без скандали и навистина успеа во тоа, па е особено горда.

– Кога се појавив на натпреварот на Ѕвездите на Гранд, најголемата желба што ја имав, а која и ја исполнив, беше да успеам без скандал. Да ја отворам секоја врата, колку и да е тешка, сама, што и денес правам, и да застанам зад сè. Не верувам премногу во хороскоп, но верувам во полошо и подобро утре, како и во добри луѓе. Но, го имам тој лав во мене. Јас сум борец, страсна сум и не би сакала да излезе текст денес или утре: „Таа доби реклама заради нејзиното момче или сопруг“. Јас би била несреќна. Не би можела мирно да спијам. Дечко или сопруг ќе биде само шлаг на тортата еден ден. Моја поддршка, некој што ќе оди со мене, кој може да се справи со ваква жена. Ретки се таквите мажи и само кога ќе дојде вистинскиот, ќе го претставам во јавноста- рече таа.

 

Пејачката, која е навидум остра и е на професионално растојание, е всушност емотивна девојка и, како и сите, сака да ја пронајде вистинската љубов. Сепак, таа признава дека е многу посесивна во сите врски, и партнерски и пријателски.

 

 

– Јас сум таква. Одвратно посесивна, морам да признаам. Семејството, пријателите и сите драги луѓе околу мене, кога би можела да ги заклучам и тие да бидат само мои, никој никогаш да не им приоѓа и нивните погледи да бидат насочени само кон мене, тоа најмногу би сакала, рече таа, додавајќи дека ја контролира таа одлика.

 

 

– Кога мојот партнер ќе ме изнервира полудувам поради нешто што тој направил или мислам дека направил, но мојата ладнокрвност го убива. Знам како да се контролирам. Јас сум горда Лавица. Јас велам: ‘Епа нема да му дадеш на важност, тој не може да забележи ништо, сврти ја главата и справи се самостојно и добро размисли што ќе правиш.’ Или јас веднаш ставам крај ако нешто од тоа што сум се сомневала било вистина и го надминував за два дена. Исто така, знаев како да отстранам некои од моите пријатели од животот. Имав болка една недела и после тоа како да никогаш не постоеја – објасни Милица за „Блиц“.

Оваа година пејачката го слави јубилејниот 30-ти роденден и открива дали е вистинското време да  планира семејство и да се исполни улогата на мајка.

 

– Мислам дека такви работи не се планираат. Се чувствува кога ја имате вистинската личност до вас со која сакате дете. Сакам убаво семејство. Во животот имам две личности кои се во брак 63 години. Сакам да имам дете. Партнер да, ако вреди. Би сакала да имам дете и да му дадам сè што научив од баба и дедо. Јас го немам тој проблем. Познавам многу девојки кои не се во брак, тие не се ниту со партнерот со кој имаат дете и живеат феноменално. Ништо не им недостасува. Детето го исполни нивниот живот. Мислам дека тоа е во ред во 21 век – заклучи Милица.

 

Инаку периодов Милица работеше на филмот „Пејачка“, кој беше снимен во чест на трагично загинатата пејачка Јелена Маријановиќ, чие убиство сè уште не е разјаснето.

 

Милица ја има главната улога во овој филм а воедно тоа е и нејзина прва улога.

Во центарот на приказната е музичко натпреварување и две млади пејачки кои со сигурност се борат за своето место на сцената, а на едната игра Милица Павловиќ, која признава дека колената и клекнале кога и падна последната клапа.

 

 

„Искрено, сега кога размислувам за тој момент, ми се чини малку нереално. Ја снимавме последната сцена надвор и се сеќавам дека кога излегов од автомобилот и ги слушнав аплаузите на тимот кој броеше повеќе од сто луѓе, тие почнаа да клекнуваат на колена. Во тој момент, ми пролетаа безброј мисли во главата. Како воопшто ја прифатив улогата во серијата, дека снимањето конечно заврши по четири месеци и дека сум задоволна што успеав да глумам сè што вонсерискиот тим кој стои зад серијата, очекуваше од мене. Искрено, за време на снимањето на серијата, бев многу внимателна и цело време само размислував како да ги исполнам нивните очекувања. Сега, од оваа гледна точка, кога го завршив својот дел од работата, можам да признаам дека сум горда и на себе“ – истакна Милица.

Инаку на големо се шушка дека Милица Павловиќ е во врска со актерот Вук Костиќ, и дека меѓу нив има неверојатна хемија но тие се уште не го потврдиле тоа.

 

Вук и јас се знаеме со години, наши заеднички пријатели не запознаа и имаме одлични релации. Пред две години, се сликавме за еден едиторијал, потоа се запознавме подобро и продолживме да ја градиме нашата пријателска врска. Вук ме подготвуваше за улогата во серијата „Пејачка“. Тој ми беше голема поддршка и ми помагаше со знаење и совети“, изјави во една прилика пејачката…

 

 

Има снимено три албуми, додека нејзините хитови припадниците на помладата генерација ги знаат напамет.

Нејзините спотови се пред времето, а за неа велат дека со својата музика ги поместува границите.

Нејзините најпознати песни „Танго“, „Доминација“, „Богиња“, „Можев“ се само некои од хитовите што ја однесоа до самиот врв на ѕвезденото него, додека заради синглот „Се*си сењирота“ носи прекар со кој и денес ја нарекуваат.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close