Дом и семејство

Родителите “спијат на пари” а таа вака заработува за живот: Нема да верувате што работи ќерката на Саша Поповиќ

Завршила курс за нокти...

Иако очекуваме од децата на познатите, да се однесуваат како успешни и богати деца и да ги следат стапките на нивните родители, имаме и предрасуди дека се арогантни и дека единственото нешто што можат да направат е да ги трошат тешко заработените пари на нивните родители, сепак ќерката на Саша Поповиќ и Сузана Јовановиќ е доказ дека ова мислење е сосема погрешно.

фото нстаграм/Сузана Јовановиќ

Според српски Ало, Александра неодамна завршила курс за маникир и моментално прави нокти.
Извор близок до Саша Поповиќ тврди дека неговата наследничка ја краси скромност, дека не е заинтересирана да се занимава со јавна работа и дека избрала необична професија за себе.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

– Александра е свесна кои и се родители, не се срами од нивните работни места, многу е горда на татко и и мајка, на нивните кариери и успеси, но едноставно не ја сака јавноста – започнува изворот.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

– Својот идентитет го крие на социјалните мрежи, се дружи со обичниот свет и не пати од однесувањето на кое се склони нејзините врсници, чии родители се познати личности – додава изворот.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

Сузана, нејзината мајка, откри дека Александра се откажала од два факултети бидејќи и самата не знаела што сака да прави.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

За потсетување, Саша Поповиќ во младоста важеше за голем заводник, но неговото срце го освои пејачката Сузана Јовановиќ со која е во брак со децении.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

Пресвртница во неговиот живот била првата средба со ќерката Александра.

фото нстаграм/Сузана Јовановиќ

Ќерката на Саша Поповиќ не се експонира во јавноста и се труди да живее како секоја обична девојка.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

Инаку Сузана од првиот брак го има синот Даниел, додека од вториот брак со директорот на Гранд продукција, Саша Поповиќ, ја има ќерката Александра…

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

Таа е во брак со Саша Поповиќ долги години и токму за нив се смета дека се во еден од поидиличните бракови, а една од главните причини за нивната идилична среќа е врската на Саша со синот на Сузана, за која пејачката често зборуваше.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

На 17-годишна возраст, Сузана се омажи за својот прв сопруг, хармоникаш, на кого му роди син Даниел, на 18-годишна возраст.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

Сепак, оваа љубов не траеше, па Сузана се разведе само по седум месеци откако се породи и се врати во семејната куќа. За време на овој краток брак, таа го роди синот Даниел, на кого нејзиниот втор сопруг Саша Поповиќ секогаш му беше како татко.

фото архива

Сузана и Саша ги пораснаа своите деца на вистински пат, а пејачката имаше среќа да се сретне со Поповиќ, кој го прифати Даниел како свое дете.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

– Кога се разведовме јас и неговиот татко, тој имаше седум месеци, па затоа и не знаеше што се случува. Никогаш не сум рекла ништо против неговиот татко, верувам дека Бог ќе ни суди на сите еден ден и дека секој ќе го добие заслуженото во животот. Ја имавме таа среќа, или несреќа, што таткото на Даниел воопшто не праша за него. Дури кога Даниел започна основно училиште, неговиот татко се сети да се јави и да праша за здравјето на неговиот син. Од друга страна, Даниел исто така не праша никогаш за неговиот татко, тој едноставно не чувствуваше потреба. Мојот син и јас сме пријатели, тој знае дека секогаш може да смета на мене и на Саша- рече во една прилика Сузана за „Стил магазин“.

фото архива
фото Архива
фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ
фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close