Кафе муабет

Роденденската прослава на Дијана Ѓоковиќ јасно открива колку е лош односот со снаата Јелена!

Јелена не се појави на роденденот...

Мајката на светски број еден тенисерот Новак Ѓоковиќ, Дијана Ѓоковиќ го прослави во ресторанот на нејзиниот син, но на прославата не присуствуваа сите членови на семејството.

Во присуство на синовите Новак и Ѓорѓе, Дијана Ѓоковиќ ги дуваше свеќичките на роденденската торта, без да ја симне широката насмевка од лицето.

Иако зад нив е период на тешка борба, семејството Ѓоковиќ е повторно обединето, а причината за прославата е одлична. Но, и во оваа ситуација не можеше да се сокрие семејниот конфликт меѓу свекрвата и снаата. Имено, додека Сашка Веселинов, девојката на најмладиот Ѓоковиќ беше со својот избраник на роденденот на нејзината идна свекрва, Јелена сепак не се појави, а честитките за Дијана изостанаа и на социјалните мрежи.

фото Инстаграм/Новак Ѓоковиќ
Фото Инстаграм/Јелена Ѓоковиќ

Јелена Ѓоковиќ веќе некое време не се појавува во јавноста, а исчезна за време на драмата што го снајде Новак во Мелбурн.

фото инстаграм/Новак Ѓоковиќ
ФОТО: Новак Ѓоковиќ / Инстаграм

Додека сопругата на Новак Ѓоковиќ немо се бореше со болките поради случувањата на нејзиниот сопруг во Австралија, семејството на Новак Ѓоковиќ се бореше на улиците на Белград за неговата слобода. Но, ситуацијата не се променила кога Новак се вратил дома, Јелена продолжила да биде далеку од очите на медиумите, додека Ноле одлучил времето да го помине во друштво на семејството.

Фото Инстаграм/Јелена Ѓоковиќ

Инаку неодамна во јавноста излезе веста дека Јелена Ѓоковиќ досега три пати го напуштила Новак, односно размислувала за тоа, а за да ги надминат кризите во бракот им помогнала ни помалку ни повеќе, туку мајката на Новак, Дијана.

фото Инстаграм/Јелена Ѓоковиќ

– Јелена никогаш не помислила да замине засекогаш, но имала фази кога веќе не можела да се носи со падовите на Новак и периоди кога тој се повлекувал во себе, па не можел да најде излез – вели извор за „Скандал! и додава:

фото инстаграм/Новак Ѓоковиќ

– Покрај куќата, децата, брачните обврски, водењето на фондацијата, бизнисот, јавноста, таа имаше и подеми и падови со Новак. За време на повредата на лактот, им беше најтешко. Токму во тој период имаше серија порази и многумина го критикуваа. Новак се повлекуваше, не знаеше како да се справи со притисокот на јавноста. Јелена се трудела да го вразуми на разни начини, деноноќно разговарала со него барајќи начин да го врати на патот на успехот, но тој тогаш немал сила. Тоа ја погоди, па му рекла дека ќе си замине и дека нема да се врати додека повторно не се врати стариот Ноле- вели изворот и открива кој помогнал и покрај се да преживее бракот на Новак и Јелена.

Фото Инстаграм/Новак Ѓоковиќ
ФОТО: Новак Ѓоковиќ / Инстаграм

-Дијана навреме го почувствува тоа, па беше клучна во решавањето на проблемот. Тогаш многу и помагаше на Јелена околу децата и другите обврски, но и секојдневно ја бодреше. Низ солзи и повторила: „Ајде не паѓај, мора да издржиш, на крајот се зависи од нас жените. Само биди со сопругот и се ќе биде добро. Жената е столб на семејството , ако падне се паѓа.Замисли низ што требаше да поминам додека бевме под кирија и морав да се справам со сопругот и децата и да се борам да преживеам, окупирајте се со тоа што ќе го задржите вашето семејство заедно и сите вие ​​да ги надминете овие тешки моменти заедно“, наведува изворот.

Фото Инстаграм/Јелена Ѓоковиќ
FOTO: Profimedia

– За среќа, Јелена го послуша советот на Дијана, а подоцна и самиот Новак во документарен филм истакна дека само Јелена го спасила и го натерала да се крене и да се сврти кон природата, мудрите мисли и верата. Јелена успеа да го промени начинот на размислување на Новак, психички да го зајакне, а сега заедно успеаја да надминат се и да станат посилни од било кога.

FOTO: Profimedia

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close