Кафе муабет

Реши да признае се: Александра Пријовиќ откри што постојано и прави Брена, ова е неиздржливо

Тие се пример за снаа и свекрва...

Иако многумина сметаат дека Александра Пријовиќ и нејзината свекрва Лепа Брена не се во добри односи и за нивната врска се шпекулира уште на почетокот на врската на пејачката и Филип Живојиновиќ, сепак вистината е дека врската меѓу Александра Пријовиќ и Лепа Брена се заснова на меѓусебно почитување.

фото инстаграм/Александра Пријовиќ

И двете се многу популарни, и двете се фантастични пејачки кои имаат завидна кариера и се дел од исто семејство.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Медиумите често се обидуваат да ја нарушат врската меѓу Александра Пријовиќ и Лепа Брена, но вистината е сосема поинаква.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Од првиот ден на запознавање, двете пејачки имаат меѓусебни симпатии и се почитуваат токму онака како што треба.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Откако Александра се омажи за синот на Боба Живојиновиќ, Филип и стана дел од семејството, Брена се грижи за неа како свое дете. Легендарната пејачка често зборуваше за тоа колку и е жал што нема ќерка, па кон младата ѕвезда се однесува токму како сопствената ќерка. Пријовиќ неодамна го потврди ова гостувајќи кај Огњен Амиџиќ во емисијата.

фото инстаграм/александра пријовиќ

– Брена е сериозен император. За секоја пригода, без разлика дали е роденден, Нова година, Божиќ, ми подарува чорапи. Само за да не ми бидат ладни стапалата, таа многу се грижи за моето здравје, па секогаш добивам чорапи. – откри Александра и со тоа стави крај на сите шпекулации.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Врската помеѓу Александра Пријовиќ и Лепа Брена е вистински пример за тоа како треба да се однесуваат цивилизираните дами, а веруваме дека фолк дивата ќе ја поддржи Александра за време на нејзиниот прв голем солистички концерт во Арена кон крајот на септември оваа година. Кој знае, можеби и ќе биде гостинка …

фото инстаграм/александра пријовиќ

Филип и е најголема поддршка…

Неодамна беше запрашана како се согласува со сопругот Филип Живојиновиќ и дали таа и Филип подобро се согласуваат откако станаа родители на синот Александар.

фото инстаграм/александра пријовиќ

– Се расправаме само за песни, тој ми ги направи мелодијата и текстот за песната „Звукот на тишината“. Беше многу заморно! Се расправавме многу, но секако сакавме се да биде што подобро. Испадна одлично и секогаш сум велела дека најмногу му верувам. Откако се забавуваме, тој најмногу ми помага – истакнува пејачката.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Многу се зборуваше за вашиот развод, како и за тоа дека неговото семејство вложи многу во вашата кариера – рече Огњен Амиџиќ, водителот на емисијата „Ами Џи шоу“.

фото инстаграм/александра пријовиќ

– Неговото семејство никогаш не ми помогна финансиски, се финансирав сама од првиот ден. Со овој бизнис почнав да се занимавам рано, на 14 години и така ме воспитуваа и учеа – се трудев сама да се борам и да заработам некој динар. Никогаш од никого не барав и никому ништо не должам, секогаш се трудев да не зависам од никого. Затоа сама вложив се во кариерата, па нема да дојде ден некој да каже дека инвестирал во мене, бидејќи се` сама направив – гордо истакна Александра.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close