Кафе муабет

Ретко ќе ја видиме во вакво издание: Маја Шупут покажа како изгледа без трошка шминка

Беше модел на својот пријател, шминкерот Карло...

Maja Шупут, водителка, пејачка и претприемачка секогаш ја гледаме средена од глава до пети, но сега таа покажа како изгледа кога нема ни трошка шминка.

Фото: Инстаграм/ Маја Шупут

Пејачката била модел на мастер-класот на шминкерот и нејзини пријател Карло Русан, каде не требала да дојде нашминкана па поради тоа се појави сосема природно и позираше без ниту грам шминка на себе.

Фото: Инстаграм/ Маја Шупут

Таа за мастеркласот избра тесна розова кошула со голи рамена која го истакна бујното деколте на Маја, а тоа го искомбинира со светли фармерки со широк крој и атрактивни розови потпетици со вртоглава потпетица.

Фото: Инстаграм/ Маја Шупут

Маја и Карло се блиски пријатели, а таа е и негов долгогодишен клиент. Таа неодамна на социјалните мрежи му го честиташе роденденот со заедничка фотографија.

фото инстаграм/Маја Шупут

Судејќи по објавите на Инстаграм, Блум и Карло се веќе добри пријатели.

\фото инстаграм/Маја Шупут

-Наскоро ќе го научиме да ја шминка мајка си кога Карло нема да може, изјави шминкерот и сподели неодоливо видео во кое позира со малиот син на Маја.

Фото: Инстаграм/ Маја Шупут

Маја инаку е една од најпознатите пејачки во регионот, особено кога станува збор а свадбите. Многумина ја нарекуваа и кралица на свадбите.

фото инстаграм/Маја Шупут

Имено, таа пред повеќе од десет години почна да пее на свадби, а цената за ангажманот со се’ бендот се движи околу 10.000 евра.

фото инстаграм/Маја Шупут

Majа вели дека со помош на свадбите успеала да ја достигне нејзината кариера, бидејќи како што вели во моментот кога таа започнала да пее по свадби имало многу малку успешни жени кои го работат тоа.

фото инстаграм/Маја Шупут

– Тогаш бев помлада, ми одеше на нерви и ми се чинеше дека никој не го почитува тоа што го работам затоа што правам повеќе концерти отколку свадби, но имаше толку малку успешни славни жени кои пеат на свадби, што морав да се истакнувам. Единствена конкуренција ми е Јоле затоа што јас едноставно немам женска конкуренција во таа сфера и затоа не беше тешко да станам кралица.

фото инстаграм/Маја Шупут

И тогаш кога луѓето почнаа да закажуваат свадби на моите состаноци, сфатив дека навистина сум супер. Секако, сето тоа одговараше на моето его и не ми беше тешко повеќе да го правам тоа. Да се разбереме работата не е лесна, доаѓате пред гостите а си одите последни а за да направите атмосфера е , навистина крвава работа. Јас навистина го правам тоа добро, се обидувам, звучи чудно, но јас умирам и родена сум на таа сцена и сега би ме навредило да ми кажат дека не сум кралица на свадбите – искрено рече Шупут.

Фото: Инстаграм/ Маја Шупут
фото инстаграм/Маја Шупут
фото инстаграм/Маја Шупут

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close