Кафе муабет

РАСТЕЛА СО НАВРЕДИ ДЕКА Е ЧУДОВИШТЕ: По 20 години реши да се освети- погледнете како изгледа денес!

Растела мислејќи дека не е убава...

28 годишната Пуџа Ганатра растеше и беше како и многу други деца – здрава, среќна, разиграна и љубопитна.

фото фејсбук
фото фејсбук

Сепак, луѓето во Бомбај ја гледаа како да не е од овој свет. Нејзината црвена коса, зелени очи, бледа кожа и пеги беа сосема различни од околината во која таа живееше.

Поради нејзиниот необичен изглед исто така предизвикал и страв во болницата кога таа се родила, сметајќи ја како дете кое има болест на кожата.

фото фејсбук

Кога одела на училиште, секој ден ја навредувале и малтретирале поради нејзиниот изглед. Таа беше многу поразлична од другите деца и за жал, рано сфати дека е поинаква.

Поради тоа, таа не се ни осмелуваше да си игра со други деца и плачеше скоро секој ден.
Како што поминуваа годините, Пуџа се чувствувала полошо и полошо. За себе мислеше дека не е убава ни привлечна.

Во еден момент, нејзиниот живот се смени целосно.

Своите ставови Пуџа ги објави на Фејсбук страницата „Луѓе од Бомбај“, велејќи дека од несигурноста научила дека треба да се гледа себеси како убавица.

Одлучи да ја напушти Индија и да патува низ светот.

фото фејсбук

„Малку по малку, почнав да сфаќам дека да се биде поинаков е вистински подарок. Никој нема да ме заборави “, напиша таа на Фејсбук страницата„ Луѓе од Бомбај “.

Многу сум гордз, се чувствувам добро во мојата кожа, горда сум и не дозволувам никој да ме понижува. Се сакам себеси и не ми е гајле што мислат луѓето за мојот изглед, немам време да размислувам за тоа “.

фото фејсбук
фото дејли мејл

Таа рече: „Би сакала да направам ДНК тест еден ден за да откријам повеќе за моето потекло, бидејќи не знам ништо за тоа.

„Немам идеја зошто изгледам поинаку, но тестот за гените може да објасни многу“.

Ганатра, денеска е успешна во својот сопствен бизнис за производство на облека. Таа истакна дека уште од мала се разликувала од околината.

„Кога се родив, моето семејство никогаш порано немаше видено некој што личеше на мене, бидејќи сите имаат кафеава кожа, црна коса и кафени очи, како повеќето луѓе од Индија.

Погледнете ја приказната за оваа убавица:

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close