Брак

“Разводот од Огњен беше смрт без умирање”: Манекенката со македонско потекло конечно откри се за разделбата од познатиот водител, откри детали кои никој не ги знаеше

Тие се во добри односи по разводот...

Манекенката Данијела Димитровска долго време молчеше за разводот од познатиот водител Огњен Амиџиќ а сега реши да стави крај на молкот па проговори за тешкотиите поради коментарите кои секојдневно пристигнуваат на нејзина сметка но и за односот по разделбата со сопругот.

Фото Фејсбук/Данијела Димитровска

Димитровска си ја отвори душата гостувајќи во „Реална приказна“ и зборуваше за разводот со познатиот ТВ водител Огњен Амиџиќ.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Манекенката најпрво ги коментираше пишувањата во медиумите, па рече дека такви работи не и пречат.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

– Доброволно влегов во јавниот свет. Затоа, луѓето имаат право да пишуваат за сето ова. Не можам да очекувам луѓето да не се грижат. Дури и мене ме интересира нечиј живот од време на време, па читам. Мене ми е тоа океј, особено ако навистина се случи, како што беше во мојот случај – рече Димитровска.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Не долго потоа, таа подетално зборуваше за тој период, велејќи дека за неа тоа било како см.рт, само без да ум.ре, односно дека и тоа како боли:

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

– Разводот е една од најболните работи што може да им се случи на луѓето. Во најтесниот круг на моите пријатели, кога се шегувам, велам дека тоа е см.рт без ум.ирање. Навистина боли, кога ќе умреш тоа е крајот, а ова боли. Се додека не го снема, боли, и никогаш не знаеш кога ќе престане, нема потпишана хартија за тоа. Се е до правото на избор и фала му на Бога затоа што ние имаме право да избереме со кого да се омажиме, разведеме итн.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Димитровска изјави дека потекнува од патријархално семејство и дека таа и нејзиниот поранешен партнер се во добри односи:

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

– Тоа е одлука која се подготвува долго време. Потекнувам од патријархално семејство, моите родители се заедно 37 години. Ми требаше долго време да донесам одлука за развод, но кога го направив тоа, бев сигурна. Јас и мојот поранешен партнер сме во добри односи поради детето. Се разбира, не е пријатно кога секој има право да го коментира тоа, но сама го дозволив тоа затоа што се занимавам со јавна работа, истакна Данијела.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close