Кафе муабет

Рада Манојловиќ ја раскина врската и призна: Требаше да биде маж до крај!

Пејачката сега ужива во врска со колегата Харис...

Kога и да се појави вест во медиумите дека Рада Манојловиќ повторно е слободна, сите се прашуваат како е можно таква девојка повторно да е слободна.

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

Имено неколку пати досега во нејзината долга кариера вакви наслови се проширија во медиумите, некои со право, некои беа измислени, но еден од нив длабоко ја повреди пејачката и ја наведе на коментар.

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

Имено, откако ја прекина романсата со кошаркарот Момир Гајиќ, кој шест месеци по раскинувањето изјави дека ја напуштил пејачката поради нејзината работа и дека никогаш повеќе нема да биде во врска со пејачка, Манојловиќ се огласи и остро го критикуваше.

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

– Не можам да разберам маж од триесет и осум години, од кои три ги поминал со мене во врска, да паѓа на некои приказни. Тоа само докажува колку навистина не се познаваме, па се прашував што правевме заедно цело ова време. Да бев на негово место и поради некоја причина да имав потреба да се рекламирам во медиумите, верувам дека тоа ќе го направев многу покултурно. Целата ситуација навистина ме налути. Ако веќе решил да зборува, требало да го повтори тоа што ми го кажал на мене по раскинувањето или да молчи. Но, тој не можеше да го направи тоа бидејќи е податлив и слуша некои други луѓе, а тоа го правеше и за време на нашата врска. Требаше да биде маж до крај и да повтори дека сум добра девојка, една во милион и дека секогаш можам да се потпрам на него – рече Рада, и на самиот крај објасни:

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

– Ако беше со мене три години, нешто му одговараше, не беше со мене затоа што мораше. Никогаш немаше да ме погоди толку лично да не бев со отворено срце во се, а на крајот добив: О Дај се од себе. Па, не сум мртва – изјави пејачката која со години ужива во заедничкиот живот со колегата Харис Берковиќ со кој наводно се подготвуваат за свадба. Како што објавија неодамна медиумите пејачката веќе ја одбрала и својата венчаница за својот посебен ден, а нивните планови ги открил извор близок на парот.
“Рада ќе биде како принцеза. Дизајнираше венчаница, горе ќе биде тесен, а долниот дел ќе се шири со патенти.

фото инстаграм/Рада Манојловиќ

Сепак, ќе има и тесен фустан, бидејќи е убава и најмногу и стојат тесни фустани. „откри изворот за Скандал.

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

“Харис избра и елегантен костум. И двајцата сакаат се да биде на ниво. Избираат и голема сала за церемонијата, сакаат да дојде половина од естрадата и сите да пеат. Поентата е да се направи голема веселба и да се свири и пее од почеток до крај. Тоа го финансираат сите заедно, бидејќи и двајцата заработуваат и немаат проблем со парите, а избраа и бенд, нема да ги ангажираат момците со кои работат затоа што се меѓу гостите, и сигурно ќе побараат некој од нивните колеги да им пеат, објаснува изворот.

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

Рада и Харис мислеа на секој гостин, па кога е храната во прашање изборот е разновиден.

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

“Ќе има за секого по нешто, ракчиња и канапе, но нема да ја заобиколат српската традиционална кујна. Се ќе биде според обичаите и традициите”, открил изворот, а потоа додал дека парот планира да ги почитува сите обичаи:

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

„Харис ќе оди во Четереже по невестата, Рада сака да ги почитува сите обичаи и тој се согласува со неа, а најзадоволен е таткото на Рада, очите му се полни со солзи од среќа. Ќе видите, ќе биде свадба за која ќе се зборува со месеци“, заклучил изворот.

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ
Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ
Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ
ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм
ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм
ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм
ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close