Кафе муабет

Рада Манојловиќ неутешна: Еве зошто Харис ја остави популарната пејачка- ја “шутна” поради нив…

Рада повторно е слободна...

Неодамна како бомба одекна веста дека раскинале пејачката Рада Манојловиќ и нејзиниот долгогодишен партнер Харис Берковиќ.

фото инстаграм/Рада Манојловиќ

Имено, пејачката на социјалните мрежи по повеќемесечни шпекулации потврди дека раскинала со Харис Берковиќ.

фото инстаграм/Рада Манојловиќ

Таа во својата објава на Инстаграм откри дека „веќе не се заедно и дека му посакува многу среќа“, по што почнаа шпекулациите дека родителите на младата пејачка се причина за раскинувањето.

фото инстаграм/Рада Манојловиќ

Наводно главната причина е тоа што Рада е девет години постара од него. Таа никогаш не дошла во неговата куќа, семејството избегнувало контакт со неа.

фото инстаграм/Рада Манојловиќ

– Иако со години беа во врска, родителите на Харис никогаш не ја прифатија Манојловиќ како потенцијална снаа. Тие веруваа дека Рада е воспитана сосема поинаку од нивниот син и дека нема да можат да живеат во хармонична заедница. Исто така, не им се допаднало тоа што пејачката е девет години постара од нивниот син, како и нејзиниот животен пат. Сакаат сосема поинаков профил на снаа- рекол неименуваниот извор.

фото инстаграм/Рада Манојловиќ

Рада на секој начин се трудеше да го освои срцето на семејството, но за жал, не успеа. По пандемијата на коронавирус, работите станаа уште покомплицирани. Тој е многу приврзан за семејството, не успеа да изгради успешна кариера во Србија, па најголемиот дел од времето го помина во Босна.

фото инстаграм/Рада Манојловиќ

– Секогаш кога доаѓаше во Босна, спиеше во хотели. Таа никогаш не дошла во неговата куќа, семејството избегнувало контакт со неа. Харис повеќе не можеше да го поднесе притисокот и го промени своето однесување кон девојката. Иако се трудела на секој начин да ја спаси врската, на крајот раскинале – заклучува изворот.

фото инстаграм/Рада Манојловиќ

Фановите и прават проблеми…

Пејачката Рада Манојловиќ се најде среде скандал откако еден од нејзините фанови изнесе шокантни детали за пејачката.

фото принтскрин

Наводно тој поседувал видео снимки направени во хотел, каде наводно бил интимен со Рада а за тоа и платил десет илјади евра. Тој на социјалните мрежи објави аукција и рече дека видеото ќе го добие оној кој ќе даде најмногу пари.

фото принтскрин

Рада реши да стави крај на озборувањата па преку телефон ја разјасни ситуацијата околу скандалот со опседнат фан, кој стана главна тема во медиумите кога изјави дека имал афера со пејачката и за тоа и платил 10.000 евра.

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

Манојловиќ ги демантираше ваквите наводи и откри дека ова момче е само еден во низата кој се обидел да ја малтретира на ваков или сличен начин.

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

– Ова не е прв случај, ова момче не е прво, што е најлошо во целата приказна. Вакво нешто ми се има случено и претходно, но не и објавување. Пријавив во полиција, знаете ли колку пријави имам во полиција, но тоа не беше соопштено во јавноста. Ова момче е само едно во низа, имав сличен случај кога едно момче ме навредуваше и понижи до максимум, само за да го контактирам. Сигурен сум дека во психијатријата има објаснувања за вакви случаи, но јас не сум експерт и воопшто не сакам да навлегувам во тоа. Не е крив дечкото што е таков, медиумите се тие што ги пренесоа неговите изјави, иако сите ме поддржаа – рече пејачката во емисијата „Премиера“.

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

-Тоа момче за кое се зборува дојде на мојот настап и се фотографиравме, имаме доказ, еве! Никогаш не се допишувавме. Јас се сметам за пристапна личност, секогаш им се извинувам на моите фанови, одговарам на секоја приказна, порака, колку што можам, но не, така е наместено, што знам, можеби не е тој само еден… Повторувам, тој не е крив… – вели Манојловиќ, а потоа се осврна на нејзината емотивна врска со Харис Берковиќ, со кој неодамна раскина:

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

– Што се однесува до мојот емотивен статус, објавив на Инстаграм и случајно истата вечер објави и овој дечко и почна со оваа приказна, како всушност раскинав поради него… Мислам дека Марија Шерифовиќ еднаш рече, не сум сигурна, но се сеќавам на реченицата: „Ние сме јавни личности, но не сме јавен тоалет каде секој може да ни врши нужда“, па тоа мора да се прекине. Немам намера да се расправам по медиуми, вакви работи се решаваат на суд, па ако има докази, ајде момче, донеси! Што се однесува до полиција, морав да го пријавам поради заканите, малку се занесе, претера, почна да зборува како ги познава сопствениците на дискотеките и како да не го тужам, бидејќи не ќе можам да работам. Директно ме напаѓа мене, работата, честа, и моралот, и ме клевети… Ако сака некаков контакт, ќе го добие вака, но не со мене, туку со адвокат – рече, Рада Манојловиќ.

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

Имено, Шогоровиќ тврди дека Рада посегнала по магии за да го држи под контрола своето поранешно момче Харис и да прави што сака со него.

ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм

– Сестрата на Рада со некои баби отишла кај Хоџа, во Босна, се со цел да се премисли, за да може да го контролира. Момчето се заслепи. Родителите на Харис нашле белешки зашиени во неговите панталони, а додека бил во Белград, со неа, нашол белешки во неговите џебови. Таа потоа се преправаше дека е луда, како „Ај, кој ти го прави ова“, а сето тоа му го правеше за да биде нејзин. Посегнала по магии за да го задржи, тоа е суштината… – рече Дарио и објасни како магиите и врската со Манојловиќ лошо влијаеле на Берковиќ:

ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм

– Неговите родители воопшто не ја прифатија. Како да ја прифатите. Го уништи своето момче. Почна да пие, да се коцка, таа се фали како му ги враќала коцкарските долгови… Па, исто како што направи Далила со Дејан Драгојевиќ. Неговите родители едвај успеаја да го разбудат – изјави Шогоровиќ.

ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close